• 19.03.2017 00:00
  • (4403)

 AKÇAKOCA AKP’NİN BAŞARILI HAYIR ÇALIŞMASI HAKKINDA

AKP’de parti müfettişliği yok ancak tek parti döneminin CHP’sine bu öykünme devam ederken kurulmuş olsaydı Akçakoca AKP teşkilatı gönderilen parti müfettişi tarafından kesinlikle görevinden alınırdı.

AKP’nin anayasa değişiklikleri için düzenlediği evet kampanyasının aleyhinde çalışmaktan gerçekleşirdi bu görevden alma hali.

Geçtiğimiz hafta Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın da katılımı ile sivil toplum örgütlerine yönelik masrafları Akçakoca Belediyesince karşılandığı iddia edilen bir toplantı düzenlenmişti Akçakoca Otel’de.

Bu toplantıya 1-2 gün  önce yeni ilçe yönetimini oluşturmuş MHP Akçakoca İlçe Teşkilatı ‘da davet edilmişti.

Akçakoca MHP ilçe teşkilatı yeni seçilmemenin heyecanı ve birlikteliği göstermenin hevesi ile 40 kişilik bir heyetle davete icap eder.

Referandumda AKP’nin “evet” partneri olan MHP’de tabandaki partnerlik tam değildir herkesin bildiği üzere. MHP heyetinde “evet”cilerde vardır, “hayır”cılarda.

Toplantı salonunda kendilerine ayrılan yere geçen MHP heyetine parti yönetiminden kimse hoş geldine gelmez, Cüneyt Yemenici’de hoş geldin demeyenler kervanına katılır.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ bazı sivil toplum örgütleri ile tanıştırılırken   MHP heyeti yine unutulur.

Toplantının açılış konuşmalarında bile bir hoş geldin fazla görülür MHP heyetine.

Biz protokol sebebiyle davet etmiştik ne halt ettiniz de geldiniz havasındadır tüm AKP yöneticileri.

Hani kuruluş zamanı AKP’si olsa MHP’yi çok militarist bulduklarından genel merkezdeki talimatları unutup böyle bir tavır göstermiş olabilirler mazereti makul sayabilir diyeceğim ama bu günlerde AKP’liler MHP’lilere göre militarist söylemlerde MHP’lilere fark atmış vaziyetteler.

Toplantı başlar ve yemek servisi de başlar. MHP’li heyete de resmen “maraba” muamelesi yapılır yemek servisi sırasında.

Çorba ve ıvır zıvır birkaç şey servis edilir ama ana yemek bir türlü servis edilmez. MHP’li heyetin yanına kadar ulaşan ana yemek servisi zınk diye kesiliverir. Marabalara çorba yeter denmiştir adeta.

“Komşusu açken tok yatan bizden değildir” hadisini tamamen unutmuş olan AKP yöneticilerinin hiçbiri misafirlerinin aç kalmasından rahatsızlık bile duymazlar.

Bu rezalete farkında değildik savunması yapılması rezaleti daha da büyütmekten başka bir işe yaramayacağı herkesin malumudur.

AKP yöneticileri homini gırtlak yemeklerini yemeğe Bekir Bozdağ’ın gözüne girmeye o kadar yoğunlaşmıştır ki Bekir Bozdağ’da toplantıdan ayrılırken topluca salondan ayrılırlar.

MHP heyetine davete icap ettikleri için teşekkür eden kimse olmaz MHP heyeti kendi kendilerine oturur vaziyete düşer bir anda. Sabırları taşar ve salondan ayrılırlar.

Sonrasında epeyce bir telefon trafiği yaşanır ama rezaleti üstlenen hiçbir yönetici çıkmaz.

Türk’ün Türk’e propagandası daha dar anlama kavuşmuş toplantı AKP’linin AKP’liye propagandası şeklinde gerçekleşmiştir, homini gırtlak yenilen yemeklerin eşliğinde.

Bu toplantı “evet” için bir çalışma olmaktan çıkmış ve “hayır” için bir toplantı çalışması olmuştur. Bekir Bozdağ’ın bile toplantıya katılmasından beklenen fayda sağlanamamıştır. Beklenen fayda yıldızlı otelde yemek yemek ise bu sağlanmıştır.

MHP heyetine “maraba” muamelesinin yapılması dalgaları Akçakoca MHP tabanında yavaş yavaş yayılmaktadır ve bu dalganın etkisinin “hayır” olacağını söylemeye bile gerek yoktur.

AKP’nin Akçakoca’da “evet” çalışmaları sırasında artık MHP partneri değildir. Bunu da AKP Akçakoca teşkilatı başarmıştır.

Hiçbir AKP yöneticisi kamuoyu önünde bu rezaletin mesuliyetini yüklenmeyeceği için bu kırılma “hayır”cılara yarayacaktır.

Parti müfettişliği ihdas edilmiş olsaydı referandum neticesi filan beklemeden teşkilatın görevden alınması ile alakalı rapor çoktan hazırlanmış olurdu.

Akçakoca’daki en başaralı “hayır” çalışması AKP teşkilatınca Adalet Bakanı Bekir Özdağ’ın katılımı ile büyük masraf edilerek Akçakoca Otel’de düzenlenmiştir. (!)