• 8.01.2016 00:00
  • (1565)

Bilim Teknoloji ve Sanayi Bakanı Faruk Özlü açıklamasında Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş’in Düzce’ye bir liman istediğinden bahsederek, kendisinin dolayısı ile partisinin bunun çok çalıştığından bahsetmiş.

Ancak bu çalışmalarının kolay olmayacağını düşünüyorum.

Bu limanı yapabilmeleri için Fikret Albayrak’ın cesedini çiğnemeleri gerekir.

Bazı kişiler hatta Fikret Albayrak’ın kendisi bile unutmuş(!) olabilir ama Fikret Albayrak iflah olmaz bir kıyı severdir(!).

Kıyılarımız zarar görecek diye balıkçı barınağına 3. Mendirek yapılmasın diye bilim adamlarını davet ederek panel düzenlemiş ve mendireğin inşasını önlemek için elinden gelen çabayı göstermiştir.

Her ne kadar bu başarı Fikret Albayrak’a değil Cüneyt Yemenici’ye nasip olsa da altında Fikret Albayrak kıyı sever çabaları yatmaktadır.

Bir mendireğin yapılmasından kıyılarımız adına bu kadar korkan Fikret Albayrak bu duruşunda samimi ise liman projesi karşıda bir panelle yetinmeyecek yeri göğü inletecek birçok paneller düzenleyecektir.

Bence bununla yetinmeyecek limana karşı bir çevre hareketinin düzenleyicisi olacaktır.

Böyle bir çaba göstermediği takdirde de kıyı severliğinin yalan olduğu ortaya çıkacaktır ki; sanıyorum yalan söyleyen biri pozisyonuna düşmeye tahammül etmeyecektir.

Bugüne kadar bu mevzuda açıklamada bulunamamış olması kıyılarımız ne olacak panelinin düzenlemesinde başı çeken kifayetsiz muhterisin artık kıyılarımızla hiç ilgilenmiyor olması olabilir.

Ancak kimsenin boşluğu doldurulamaz değildir.

Fikret Albayrak kadar kıyı sever olamasam da bilime olan inancımdan dolayı Fikret Albayrak’ın düzenlenmesine ön ayak olacağı panellerin düzenlenmesinde görev almaya ve yardım etmeye hazırım.

Haydi! Fikret Albayrak vakit gerçek bir kıyı sever olduğunu gösterme vaktidir.

Eğer harekete geçmezse bu çabasının yalandan olduğu gerçek maksadının balıkçı barınağını balıkçılardan alıp el koymak olduğu bir kere daha tescillenecektir.