• 23.09.2016 00:00
  • (1214)

Düzce milletvekili Ayşe Keşir’in hamasi konuşmalar dışında hiçbir yerde ve hadisede varlığını hissetmediğimiz söylemiştim, meğer Ayşe Keşir kapalı kapalı ardında varlığını hissettiriyormuş.

7 Haziran seçimlerine kadar AKP’li birkaç isim dışında kim Ayşe Keşir’in varlığından haberdardı ki.

Tepeden inme olarak listeye eklenince duydu, Akçakoca kamuoyu Ayşe Keşir’in adını.

Düzce’de AKP kurulduğundan beri bir milletvekilliği Akçakocalı bir şahsa bırakılırken ve bu bir gelenek oluşturmuşken bu gelenek yıkılarak Ayşe Keşir 3. Sıradan Düzce AKP milletvekili adayı gösterilmişti.

Rivayet odur ki, Cumhurbaşkanına giden listede 3.sırada bir Akçakocalı varken silinip yerine Ayşe Keşir yazılmış ve yine rivayete göre bu kişi kuvvetle muhtemel eski Akçakocalı milletvekili Osman Çakır’mış.

AKP’de şeffaflık adına bir şey kalmadığı için rivayetler ve muhtemel olanlar üzerinden yazabiliyoruz.

Ayşe Keşir’in milletvekilliği Akçakoca AKP çevrelerinde doğal olarak hoş karşılanmadı ve yine doğal olarak o hakkın kendisinde olmasını düşünen o kadar çok kişi vardı ki.

Ayşe Keşir Akçakoca’ya gidip gelişlerinde çok sıcak karşılanmadığını Akçakocalı AKP’liler tarafından benimsenmediğini söylemek için müneccim olmaya da gerek yok.

Bununla birlikte Ayşe Keşir’in milletvekili olması Düzcelilerin umurunda bile olmadı hatta hoşlarına bile gitti.

Osman Çakır’ın kendilerine sormadan atmaya çalıştığı ve attığı çalımlardan bıkkınlık de duymaya başlamışlardı. Dolayısı ile Ayşe Keşir’i Akçakocalılara kıyasla çok daha hızlı bir şekilde bağırlarına bastılar.

Bu bağırlarına basmanın bedelini de Sosyal Bilimler Lisesinin tekrar Düzce’ye alınması sürecinde aldılar.

Osman Çakır’ın Düzceli milletvekillerine ve siyasetçilerine attığı golü Ayşe Keşir’in hakemliğinde iptal etmeyi başarmak üzereler.(Gerçi gol öncesi Osman Çakır bariz faul yaparak topu kapmıştı)

Ayşe Keşir’de kendisine gösterilen soğukluğunn bedeli Akçakoca’ya ödetiyor. Bu mevzuda da çok rahat Akçakoca AKP’nin önde gelenlerinden hiçbir ses seda yok. Çünkü cesaretleri yok.

AKP’liler ikiye ayrılmış vaziyette Akçakoca’da, kariyerleri için bu vaziyeti bir basamak olarak görenler ve yapılan haksızlığa kapalı kapılar ardında mırın kırın edenler.

Yakında hepsinin kokusu çıkar.