• 7.02.2016 00:00
  • (1423)

 BELEDİYEMİZE VERDİĞİMİZ DİLEKÇEDEN SONRA BAŞIMIZA GELENLER

 

Ailecek belediyemizin müdahil olmasıyla çözülecek ya da müdahil olmaması halinde başka hukuki süreçlere yönelecek bir problemimiz var.

 

“Akçakoca Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü” başlığı ile 25 Mart günü bir dilekçe ile belediyemize müracaatımızı yaptık.

 

4 Nisan gününe kadar ses soluk çıkmayınca Fen İşleri Müdürü Hidayet Albayrak’a ulaştım. Bilgisi dâhilinde olduğunu, çözüleceğini ve Fen işlerinden Yasin Beyin mevzu ile ilgilendiğini söyledi.

 

Yasin Beye ancak 6 Nisan günü ulaşabildim. Kendisinden öğrenebildiğim bilgi dilekçenin kendilerine değil imar müdürlüğüne verilmesi gerektiği idi.

 

Kendilerini ilgilendirmeyen mevzulara cevap vermiyorlarmış, ya da ilgili birime sevk etmiyorlarmış, böyle bir görevleri yokmuş.

 

Akabinde belediye yazı işleri müdürlüğünü aradım, çünkü dilekçe kaydını belediye yazı işleri müdürlüğüne vermiştik.

 

İsmini öğrenmeye fırsat bulamadığım hanımefendi aslında birimlerin böyle vaziyetlerde sevk yaptıklarını söyledikten sonra dilekçenin imar müdürlüğüne sevkini sağlayacağını ifade etti. Kendilerine buradan tekrar teşekkür ediyorum.

 

Hidayet Albayrak’ın, Yasin Beyin ve yazı işlerindeki hanımefendinin 3 farklı yaklaşımıyla karşılaştım.

 

Her şeyden önce beledimize verilen dilekçelerimizin belediye teşkilatımız içerisinde nasıl bir süreçten geçtiğini çözemedim.

 

Yazı işlerinden aldığım cevaptan sonra kişiye özel uygulamaya tabi tutulduğum duygusuna katıldım.

 

Başka dilekçeler doğru birimlere sevk edilebiliyorken bizim dilekçemizin sevk edilmiyor olmasını bilmem başka şekilde izah edebilmek mümkün olabilir mi?

 

Dilekçenin imar müdürlüğüne sevk edilmemesinin mesuliyetinin Hidayet Albayrak’ta olduğunu düşünüyorum. Eğer mevzu Yasin Beyin dediği gibi fen işleri müdürlüğünü ilgilendirmiyorsa imar müdürlüğüne hemen sevki sağlanabilirdi. Telefonda bana çözülecek demesi de bilgi sahibi olduğunun ispatı benim açımdan.

 

Öncelikle belediyemiz dilekçeler yanlış birime verildiyse işleme tabii tutulmaz ve cevaplandırma yapılmaz diye kamuoyuna açıklama yapmak zorundadır.

 

Eğer kişiye özel bir uygulamaya/ cezalandırmaya tabi tutulmadıysak belediyeye verilen dilekçelerde boş yere cevap bekleyen birçok sakinimizin olduğunu söyleyebilmemiz mümkün.

 

Şimdi ise imar müdürlüğünün mevzuya dâhil olmasını ve çözüm üretmesini bekliyoruz.

 

Bakalım imar müdürlüğünün intikali ne kadar sürecek, bu bizi ilgilendirmiyor zabıta müdürlüğünü ilgilendiriyor o yüzden ilgilenemedik ve cevapta yazmadık derlerse de şaşırmam.

 

Netice itibarıyla dilekçe verdiğimiz kuruluş hakkında onlarca yazı yazdığım Akçakoca Belediyesi.(!)