• 17.01.2016 00:00
  • (2550)

 AKÇAKOCA KAYMAKAMI MEHMET ÖZER’E AÇIK ÇAĞRI

 

“Bir kaymakam atandığı yerde 3-5 ay içerisinde fark yaratabilir, eğer yaratmadıysa daha sonrasında yaratma ihtimali pek yoktur.”

 

Birebir aynı değil belki ama kısa görüşmelerimizden hafızama nakşedilen tespitlerinizden biri bu.

 

Atandığınızdan beri geçen süre içerisinde Akçakoca halkı ile kurduğunuz sıcak ilişkilerin herkes gibi bende farkındayım. Fark yaratacak çalışmaların bir netice yaratabilmesi için zamana ihtiyaç olduğu ise hepimizin malumudur.

 

Belki kabul edersiniz belki kabul etmezsiniz ama bana göre Akçakoca irice bir kasaba ve şehir olma sürecini de tamamlamış değil.

 

““BİR ŞEHİR FARKLI TÜR İNSANLARDAN OLUŞUR, BENZER İNSANLAR BİR ŞEHİR MEYDANA GETİREMEZLER.” İlkesini sosyolojiye inanan bir kişi olarak kabul ettiğinizi varsayarak, beklentim bu yönde girişimde bulunmanızdır.

 

Akçakoca’yı tek seslilikten kurtarabilecek adımlar atabilmeniz Akçakoca tarihine önemli notlar düşebilmiş biri olarak nakşedilmenizin sebebi olacaktır.

 

Bugünlerde böyle bir adım atabilmek için tarihi bir fırsatınız da var aslında.

 

“Akçakoca, Eğitim, Kalkınma ve Tanıtma Vakfı” nın kurumsal kurucular kurulu üyesisiniz ve bu vakfın önümüzdeki günlerde genel kurulu var. (11 Ocak tarihindeki genel kurul toplantı yeter sayısına ulaşılamadığı için gerçekleşmedi.)

 

Bu vakfın başlangıçta mühim gelir kaynakları vardı. Bugün için vakfın önemli gelir kaynakları yok ancak bu vakfa katabileceğiniz azim ve heyecan vakfın maddi kaynaklarından çok daha mühim, katabileceğiniz azim ve heyecan maddi kaynak sıkıntılarını da rahatça aşabilecektir.

 

Akçakoca’nın çok sesliğini sağlayabilecek, demokratik katılımı gerçekleştirebilecek, Akçakoca’nın meselelerinde bir koçbaşı gibi çalışabilecek bir kuruma ihtiyacı olduğu sizin de malumunuz olduğu üzere tartışmasız bir gerçek ve bunu başarabilecek kurumun “Akçakoca Eğitim, Kültür Ve Tanıtma Vakfı” olabilmesi için bütün şartlar mevcuttur.

 

Lafı daha fazla uzatmanın bir lüzumu yok, şahsınızdan talebim çok belli:

 

Şahsınızdan, Akçakoca’da demokratik karar mekanizmalarını harekete geçirebilecek,  farklılık yaratabilecek adımlar atabilecek girişimler bekliyorum.

 

Akçakoca Eğitim, Kalkınma ve Tanıtım Vakfının Genel Kurulunun yapılıyor olması bu fark yaratabilecek girişimleriniz için büyük bir fırsat teşkil etmektedir.

 

Lütfen bu fırsatı değerlendiriniz.

 

Hüsran duygusu bu ülkede yaşayan herkes gibi benim de alışık olduğum bir duygu, bu duyguyu bir kere daha yaşamak benim için çok şey fark ettirmeyecek elbette ancak biliyorum ki, hüsran yerine umutla dolmak benim için olduğu kadar Akçakoca için de çok şey fark ettirecektir.

 

Saygılarımla...