• 5.02.2015 00:00
  • (4005)

 Akçakoca Yukarı Mahalle dün ilk defa canlı yayın ile tanıştı.

 

Seyredenler umumiyetle programı beğenmişler.

 

Aslında programın beğenilmesinde Cüneyt Yemenici’nin mühim katkısı var. O katkıda programa çıkmaması.

 

Bu tip programlarda belediye başkanları algı siyaseti yapabilmek adına sürekli boy gösterirler ve kabak tadı veren konuşmalar ile programın beğenilme eşiğini düşürürler.

 

Cüneyt Yemenici programa çıkmayarak bu eşiği yükseltmiş ve izlenme sürekliliğinin artmasına katkıda bulunmuştur..

 

Yukarı Mahalle Pazarı Cüneyt Yemenici’ye bu katkısızlığından dolayı teşekkür borçludur.(!)

 

 

Programa katılmamak kararı bizatihi değil ”korku dağları bekler” ya da “emir demiri keser “ yaklaşımı sonunda gerçekleşmiştir.

 

Çünkü Kanaltürk televizyonu” hizmet hareketine” yakın duran İpek Grubunun bir kuruluşudur.

 

3 dönem belediye başkanı seçilmek isteyen Cüneyt Yemenici’nin Kanaltürk programına çıkmaması siyasi kariyerini bitirmemek adına son derece doğaldır.(!)

 

Ancak sonrasında sapla samanın karıştırılması ve Akçakoca belediyesi hiç yakışmayan bir hadise vuku bulur. Kanaltürk televizyonuna karşı alınan mesafe abartılır.

 

Yukarı Mahalle Pazarı ahalisi programı çeken ekibe iftar vermek ister ancak herkesin bildiği gibi imkânlar sınırlıdır. Verilecek yemek için belediyeden maddi katkı istenir.

 

Yok, yemek öyle yıldızlı otellerde filan verilmeyecektir, yemek yine Yukarı Mahalle Pazarı ahalisinin katkılarıyla hazırlanacaktır, Akçakoca Belediyesinden istenen yemeğin malzemesi ya da malzemesinin tutarıdır.

 

Akçakoca Belediyesinden gelen cevap “işinize bakın, zırnık yok” şeklinde özetlenebilir.

 

Netice olarak Yukarı Mahalle Pazarı ahalisi kendi aralarında para toplayarak Kanaltürk ekibini ağırlar.

 

Korkular saplantılara dönüşmüş belli ki, Akçakoca Belediyesinde.

 

Kanaltürk çalışanlarının hepsini hizmet grubunun birer mensubu saymışlar, çalışanların profesyonel/ekmeğinin peşinde kişiler olabileceklerini hiç düşünmemişler bile.

 

Bu ufak hesapların Akçakoca Belediyesine yakışıp yakışmadığının hesabını Akçakoca halkı elbette yapacaktır.

 

Bundan sonra Akçakoca’nın itibarını artıran tanıtımını yapan çalışmalarda Akçakoca Belediyesine her zaman güvenilmeyeceğinin gerçekliği ile karşı karşıya kalacağımızı da öğrenmiş olduk.

 

Kısıtlı imkânlarına rağmen Akçakoca’nın itibarını kurtaran misafirleri ağırlayan Yukarı Mahalle Pazarı ahalisine de teşekkürler.

 

Helal olsun sizlere.

 

Bu yaklaşımı kendilerine yakıştıranlara “yakıştı mı” diye sormak bir şey ifade etmez ama yine de sormuş olalım. YAKIŞTI MI?