• 7.01.2014 00:00
  • (3648)

 CHP Parti Programının “Gençlerimiz İçin Yeni Bir Dünya Başlığı” adlı bölümde 330. Sahifede şu açıklamalar var:

Uyuşturucu tuzakları kurutulacak: Gençlerimizin kötü alışkanlıkları edinmeleri, uyuşturucu kurbanı olmaları, başta eğitim alanları olmak üzere sosyal çevrenin bu tür yapılanmalara zemin oluşturması kesinlikle önlenecektir.

Psikolojik Danışma Merkezleri: Aile ve Topluma uyum sağlamada, gelecek ile ilgili planlamalarda, zararlı alışkanlıklardan korunma sorunlarında aile ve gençlerimize destek verecek “Psikolojik danışma merkezleri “ yaygınlaştırılacaktır.

Bu başlıktaki okuduktan sonra Fikret Albayrak’ın CHP programından bihaber olduğunu düşünüyorum.

Ya da canı sıkıldığı için CHP parti programının tamamını okumamıştır. Okuyana kolay okumayana eziyet parti programı tam 344 sahife ve gençler bu programda 330. sahifesinde de olsa yer bulmuşlar.

Gençler parti programında 330. Sahifede olsa yer bulmuşlar ancak Fikret Albayrak’ın  belediyecilik anlayışında bugüne kadar yer bulamadıkları kesin.

Gelecek nesil CHP Akçakoca yöneticilere şimdiden tavsiyemdir; seçeceğiniz adayları parti programı üzerinden imtihan eden edin ya da parti üst yönetimden adaylar için öncelikle kurs düzenlenmesini isteyen ve kurs sonrasında yapılan imtihandan geçer not alamayanları aday yapmayın.

5 Ocak tarihinde Akçakocatv’de “Bonzai ve diğer uyuşturucular meselesi “ başlıklı yazımda CHP’li bir belediye başkanının parti programı gereğince uyuşturucu meselesinde göstermesi gereken tavrı göstermediğini ve bu konuyu ötelediğini anlatmaya çalıştım.

Akçakoca Kent Konseyi Sosyal Hizmetler grubunun Fatma Eker’in  büyük katkılarıyla   hazırladığı raporun ve çalışmaların değerlendirmediği ve bu çalışmanın devamını sağlamak için gayret göstermediğini söyledim.

Bu rapor sunulduğu zaman kendisi aynı zamanda Kent Konseyi başkanıydı. Şu andaki Kent Konseyi Başkanı’nın da bu rapordan haberdar olmasına rağmen duyarsız kaldıklarını anlatmaya çalıştım.

Yazımın hiçbir yerinde uyuşturucu meselesinin sadece belediye ve kent konseyinin girişimleri ile önlenenciğine dair bir yaklaşım yoktur.

Diğer resmi kuruluşlarımızın çalışmaları hakkında yeterli bilgiye sahip olmadığımızı ancak başarılı olmadıklarının da altını çizdim ve topyekûn bir mücadele gerektiğini belirttim.

Uyuşturucu ile ilgili mücadele uyuşturucu satışı ile mücadele olduğu kadar uyuşturucuya kapılmış olanların rehabilitasyonunu da kapsar.

Akçakoca Kent Konseyi Sosyal Hizmetler grubunun çalışması bu uyuşturucu ya kapılmış kişiler için ne yapılacağı konusunda da kapsayan çok iyi niyetli, destek verilmesi ve de geliştirilmesi gereken bir girişimdi.

Fikret Albayrak bu girişimi görmezden görerek, grubun heyecanının kırmış ve CHP parti programının içeriğine uymayan bir davranış göstermiştir.

Ciddiye alıp destek vermiş olsaydı belki de onlarca gencimizi bu beladan kurtarmış birçoğunun da bu belaya bulaşmasını önlemiş olacaktık.

Emniyet güçlerimizin de bu konudaki motivasyonunu artırmış olacaktık.

Ancak bunların hiç biri olmadı.

Elbette ki uyuşturucu ile mücadele Fikret Albayrak tek başına çözeceği bir mesele değil ancak destek verece bileceği bir mücadeledir ve bu desteği vermemiştir, vermemektedir. Gündeminde bile yoktur.  Anlatmak istediğim budur.

Eminim ki; Akçakocatv’nin ve Akçakoca’yı Sevenler Platformunun gayretleri ile kamuoyunun gündemine giren uyuşturucu ile mücadele konusunda Fikret Albayrak açıklamada bulunacak ve timsah gözyaşları dökecektir.

Bu açıklamalarını bile umutla karşılayabilirim. Yeter ki; uyuşturucu ile mücadelede yapacağım dediklerini yapabilsen.

Uyuşturucu ile mücadele konusundaki açıklamaları; Akçakoca kamuoyunun nezdinde bir kere daha samimiyet testine girmek ile eşdeğer olacaktır. Bu konuda ki samimiyet testinden geçmesini de canı gönülden isterim.

HAMİŞ: CHP’li olmak ile “Fikret Albayrak”çı olmak arasında dünya kadar fark olduğunu düşünüyorum. İsimsiz olarak gazetemize abuk sabuk cevaplar yazıp küfür edenlerin “Fikret Albayrak”çılar oldukları çok aşikâr. Bu kalitesiz tavırları ile Fikret Albayrak’a bile zarar verdiklerinin farkında olmaktan bile acizler.