• 1.11.2013 00:00
  • (5637)

 Erol Solak’da AKP’den belediye başkanlığı aday adaylığı için başvurdu.

Seçimi kimin kazanacağı belediyemiz personeli açısından da çok önemli.

Öyle ki; anlı şanlı müdürken birdenbire bilet satış memuru filan olabiliyorsunuz.

Misalleri Akçakoca Belediyesinde de çoktur, seçim öncesi müdürken seçim sonrası nerdeyse odacı statüsüne indirilmiş müdürler.

Belediye personeli her seçim sonucunu kaygı ile beklerken AKP’nin adayının Erol Solak olması halinde kariyeri açısından hiçbir kaygı duymayacağını düşündüğüm bir kişi var.

Kim mi?

ŞAFAK ŞENGÜL

Akçakoca Belediyesi Genel Koordinatörü.

Şafak Şengül inşaat mühendisi.

Erol Solak’ın iki dönem  İmar Müdürlüğünde çalışmış Nazmi Çiloğolu döneminde ayrılmış, Fikret Albayrak’ın seçilmesi ile tekrar belediyede çalışmaya başlamıştır.

Bilmediğim yeni öğrendiğim bir bilgiyi aktarayım.

Fikret Albayrak mazbatasını almış ve personeli ile tanışmak için birimleri ziyaret etmektedir. Yanında iki kişi vardır Erol Solak ve Şafak Şengül.

Erol Solak’ın ve Şafak Şengül belediye personelinden Fikret Albayrak’a yardımcı olmaları için ricacı durumundadırlar.

Bu gelişmenin arkasından Şafak Şengül tekrar belediyede çalışmaya başlar. Unvanı ise genel koordinatördür.

Bu koordinatörlük Erol Solak’ın tavassutu ile mi gerçekleşmiştir yoksa Fikret Albayrak’ın  ve Şafak Şengül’ün meslektaş olmalarından yani inşaat mühendisi olmalarından  kaynaklanan bir tanışıklıktan mı kaynaklanmaktadır, bilemiyorum.

Belki de, ikisi de birdendir; hem aynı mesleği icra etmelerinden ve de Erol Solak’ın tavassutu ile.

Bununla birlikte Akçakoca Belediyesinin yönetim şemasında Şafak Şengül hiçbir şekilde yer alamaz. Ancak genel koordinatör hitabı kullanıldığında da kimse karşı çıkmaz.

Aynı Enver Yapıcı’nın başdanışman ilan edilmesi gibi bir durum mudur bilemiyorum.

Bugüne kadar katıldığım toplantılarda Şafak Şengül’ün yer aldığını bir konu hakkında açıklama yaptığını görmedim duymadım.

Gözlerden bu kadar uzak başka bir belediye koordinatörü arasak Türkiye’de bulamayız sanırım.

Belediyemiz web sayfasına bakıp Şafak Şengül yazdım, hepsi hepsi 4 sonuç çıktı.

İkisi cittla slow çalışma grubu ile ilgili ,Şafak Şengül’ün cittla slow proje koordinatörü olduğunu öğreniyoruz.

Şafak Şengül’ün cittla slow proje koordinatörü olarak atanması  kediye ciğer emanet etmekle eş değer.

 Akçakoca’nın betonlaşmasına büyük katkılar sunan Şafak Şengül  cittla slow koordinatörü olarak atanınca beton sevgisinden vazgeçer mi?

Üçüncüsünde ise 3. Mendirek ile Kent Konseyince düzenlenen toplantıda Prof. Yalçın Yüksel ile yan yana olarak görülüyor. Prof. Yalçın Yüksel ,Şafak Şengül’ün Yıldız üniversitesinden hocasıymış.

Bu üçüncü haberde manidar olan bir şey var ki; o da proje koordinatörü olarak gözükmesi. Neyin proje koordinatörü olduğunu anlayan beri gelsin. Sanırım Akçakoca Balıkçı Barınağı’na el koyma projesinin koordinatörü.

Belediyemizin Akçakoca Balıkçı Barınağı ile ilgili projesi var ama kamuoyunun bu projeden haberi yok, öyle anlaşılıyor.

Dördüncü haberde ise Fikret Albayrak ile Taraklı ilçesi ziyareti anlatılmış. Bu açıklamada ise Şafak Şengül için belediyemiz teknik elemanlarından diye bahsedilmiş.

Bu ifadeye göre Genel Koordinatör diye bir unvan yok sonucunu çıkarıyorum. Aklıma Kent konseyi gönüllüsü iken Sahil Projesi ile ilgili olarak belediyeye yaptığımız ziyaret aklıma geliyor. O ziyarette Şafak Şengül Hidayet Albayrak’a talimatlar veren pozisyondaydı. Bayağı, bayağı genel koordinatör havasındaydı.

Bana sorarsanız Şafak Şengül ‘ün koordinatörlüğü Akçakoca’nın surlarını koordine ve inşa etmekle ilgili. Akçakoca kıyılarında boşluk bırakmayacak şekilde 7-8 katlı surlar(apartmanılar) inşasını koordine etmek Şafak Şengül’ün asli görevi.

Konudan çok uzaklaştığımın farkındayım.

Erol Solak AKP’den Akçakoca Belediye Başkan adayı ilan edildiği takdirde ve akabinde belediye başkanı seçildiğinde, mazbatasını aldıktan sonra belediyemiz birimlerini Fikret Albayrak ve Şafak Şengül ile birlikte ziyaret edecek midir?

Fikret Albayrak ve Şafak Şengül personele Erol Solak’a yardımcı olun diye ricacı olurlar mı?

Ve… Erol Solak Şafak Şengül’ün genel koordinatörlüğü ile devam edecek mi?

Ben bu hususun çok önemli bir kriter olduğunu düşünüyorum.

Betonu az yeşili çok bir Akçakoca için Erol Solak’ın bu konuda bir açıklama yapması siyaseten çok şık olur.

“Günü geldiğinde belediye personelinden azami faydayı sağlamak için değerlendirme yaparız” benzeri açıklamaları ile Şafak Şengül ile devam edileceği ilanı olacaktır.

Bu açıklamanın yapılıp yapılmaması da AKP’de ki temayül yoklamasında önemli bir kriter olacaktır.

Benim kanaatim ise yazının başlangıcındaki gibidir. Şafak Şengül Erol Solak’ın tekrar belediye başkanı seçilmesi halinde Akçakoca Belediyesindeki kariyerinden kaygı duymaz.