• 29.12.2012 00:00
  • (518)

 

Akçakoca siyasileri her zaman gibi davrandı.

Nasıl mı?

Üzerlerine ölü toprağı örtülmüş gibi.

Türkiye’ye örnek olabilecek meşruluktaki bir öğrenci eylemini görmezden gelme konusunda aynı tavrı daha doğrusu tavırsızlığı her zaman ki gibi göstererek yekvücut halinde davrandı.

Yüzlerce üniversite öğrencisi kampuslarına giden yoldaki canlarından bezdiren çamurdan kurtulmak için eylem yapıyorlar ve bu eylem sonrasında Akçakoca siyasetine yön verenlerden en ufak bir açıklama yok.

Silivri’ye otobüs kaldırıp eylem yapmaya gidenlerden bu eylemle ilgili en ufak bir açıklama yok. Onlar için eylem ilçe dışında ve merkezi karakterli olunca eylem sayılıyor herhalde.

Başbakana ODTÜ’deki olaylarla ilgili açıklamaları sebebiyle alkış tutanlar bu eylem de taşlarla karşı koyanlarda yoktu ama sizlerde yine ses yok. Başbakanı alkışlamaktan bu gençlerin sesini mi duyamıyorsunuz.

Siyaseti gurur ve şuur kavramları ile açıklayanlar vakur bir şekilde gerçekleşen bu hak arama eylemini de mi, ulul emre itaatsizlik olarak değerlendiriyorsunuz.

“Hak geldi batıl zail oldu” şiarı ile davrandıklarını ifade edenler yoksa bu eyleme sizler de glu glu dansı mı diyorsunuz.

Akçakoca’yı Akçakocalılar kadar sevdiklerini söyleyerek açılamada bulunan öğrencilerin mağduriyeti karşısında hiç mi fikriniz, açıklamanız yok.

Bir yerlerden talimat gelmeden hiç mi açıklamada bulunamazsınız.

Bu gençler bizlere emanet değil mi?

Bu gençlerin şehirlerine okumaya giden bizim çocuklarımız yok mu?

O şehirlerde çocuklarımız benzer mağduriyetlerle karşılaşınca, başa gelen çekilir evladım bizde Akçakoca’da gençlere böyle davranıyoruz mu diyeceğiz.

Parti tabelalarının Akçakoca’da hiçbir önemi yok. İçerisindeki zihniyetler birbirinin aynı.

Kaldırın partilerinizdeki tabelaları ve genel başkanların resmini, hemşerilerimiz hangi partide olduklarını anlamak için çok zorluk çekeceklerdir.

Akçakoca ‘nın üniversite şehri olmasını isteyenler bu anlayışla mı Akçakoca’yı üniversite şehri yapacaksınız.

Üniversiteli gençlere sırtınızı dönerek mi olacak bu iş.

Meşru bir eylemle ilgili değerlendirme yapmayıp gençlerimizin meşruluk sınırlarının dışına çıkmasını mı bekleyeceksiniz.

Eylemi yapan öğrenciler homojen bir gurup olsaydı işiniz ne kolaydı değil mi?

Hemen lehte ya da aleyhte açıklamalar yapabilirdiniz, üniversiteli gençler tek tip görüşlere sahip olmayınca ne diyeceğinizi bilemediniz mi?

Ülkemiz sağında üniversite ve gençlik fobisi bilinen bir gerçek, Akçakoca’da bütün siyasiler bu fobiye uygun davrandığına göre Akçakoca’da sol da yok.

Bu şehir hangi günahı işledi de böyle siyasetçilerin eline kaldı, bilemiyorum. Ancak bu sessizlik ve tepkisizlik karşısında ne diyeceği mi biliyorum.

Ayıptır, ayıp!