Deprem sonrası Düzce esnafına büyük destek

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi, deprem yaşayan Düzce ve bölge esnafına destek olmak amacıyla 140 milyon lira tutarında plasman sağladı.

Deprem sonrası Düzce esnafına büyük destek
27.11.2022 - 17:25
Haber Merkezi
1175
3

TESKOMB Genel Başkan Vekili ve Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kooperatifi Başkanı Ertan Taşlı, yaptığı açıklamada, geçtiğimiz gün yaşanan 5.9 şiddetindeki depremde can kaybı yaşanmaması ve yıkımın olmamasının tek teselli olduğunu ifade etti.

Yaşanan depremin ve artçı sarsıntıların, bir kez daha deprem gerçeğini ve bu gerçekle yaşamamız gerektiğini hatırlattığına dikkat çeken Taşlı, “Genel Başkanımız Sayın Abdülkadir Akgül, depremin ilk anından itibaren Düzce ile yakından ilgilenmiş ve esnafımızın yanında olmuş, gelişmeleri ve bilgileri an be an yakından takip etmiştir. Düzce merkez, Gölyaka, Gümüşova, Yığılca, Kaynaşlı ve Akçakoca kooperatiflerimize üye esnaflarımızın kullanımı için 140 milyon lira plasman ayrılmasını sağlamıştır. Krediler, pazartesi günü itibariyle banka ödeme sırasına göre üyelerimizin kullanımına sunulmuştur” dedi.

Taşlı, “Kredi başvurusu yapan tüm üyelerimize yardımcı olunacak ve talepler en kısa sürede karşılanacaktır. Hiç bir esnafımız mağdur edilmeden başvuru yapan ve bankacılık sisteminden geçen tüm esnaflara destek verilecektir. Tüm esnafımıza destek olmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Taşlı, “İlimizde ve bölgemizde esnafımıza verilen bu destekten dolayı başta Sayın Cumhurbaşkanımız  Recep Tayyip Erdoğan’a, Ticaret Bakanımız Mehmet Muş’a, Genel Başkanımız Sayın Abdülkadir Akgül’e, Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan’a ilimizdeki tüm esnaflarımız adına teşekkür ediyor, Düzce halkı ile depremden etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun diyorum. Allah ülkemizi ve milletimizi daha beter afetlerden ve belalardan korusun” ifadelerini kullandı.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (3)

 • Düzce
  Düzce
  28.11.2022 10:14

  Haberler hep böyle Yapılıırda bankaya müracatında kazın ayağının hiçde haberdeki gibi olmadığı anlaşılır Allah kimseyi devletin kapısına düşürmesin

 • Düzce
  Düzce
  28.11.2022 10:14

  Haberler hep böyle Yapılıırda bankaya müracatında kazın ayağının hiçde haberdeki gibi olmadığı anlaşılır Allah kimseyi devletin kapısına düşürmesin

 • Cavit Yerlikaya
  Cavit Yerlikaya
  27.11.2022 21:02

  Ticaret Bakanı Mehmet Muş Manavgat'taki TESKOMB toplantısında yaptığı açıklamada Pazartesi günü Türkiye genelinde 15 Milyar TL Kredi Plasmanını kullanıma açılacağını söyledi. Şimdi soruyorum; Bu plasmandan ayrı olarak mı Düzce Esnafına 140 Milyon TL kredi kullandırım yapılacak? Bir diğer husus Esnafın beklentisi ve merakı Kredi faiz oranı kaç olacak Merkez Bankasının açıkladığı % 9'un yarısı yani % 4,5 mu olacak? Takibe intikal eden Esnaf için ödeme planı ve faiz oranları da ödenebilir olmalı.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız