Final Temel Lisesi’ne başvurular başladı

Final Dergisi Dershanesi, Özel Final Temel Lisesi oldu. Öğrenci kayıtlarının başlamasıyla ilgili bir açıklama yapan Düzce Özel Final Temel Lisesi kurucusu Eray Ersöz gerekli izinleri aldıklarını belirtti...

Final Temel Lisesi’ne başvurular başladı
29.06.2015 - 10:27
8933

Final Dergisi Dershanesi, Özel Final Temel Lisesi oldu. Öğrenci kayıtlarının başlamasıyla ilgili bir açıklama yapan Düzce Özel Final Temel Lisesi kurucusu Eray Ersöz gerekli izinleri aldıklarını belirterek, 2015-2016 eğitim öğretim yılı ile birlikte Kuyumcuzade Bulvarı üzerinde eski Düzce Lisesi’nin karşısındaki binada  hizmet vermeye başlayacaklarını söyledi.

Final Dergisi Dershaneleri 2015-2016 öğretim yılı ile birlikte Final Liseleri’ne dönüşecek. Düzce Final Temel Lisesi Kurucusu Eray Sönmez öğrencilerin Final Liseleri’nde kendilerini evlerindeymiş gibi hissedeceklerini söyleyerek “ Final Liseleri kendi öğrencilerine harika bir okul ortamı sağlayacak.

Çocuklarımızı geleceğe hazırlayacağız

Final Temel Lisesi’nde öğrencilerin öğretmenlerle birlikte mükemmel bir akademik çalışma yapacaklarını söyleyen Eray Sönmez, aynı zamanda  öğrencilerin yaşam boyu girecekleri  sınavlara burada hazır olacaklarını belirtti. Yeni eğitim yılının başlamasıyla birlikte Final Liseleri’nin  cumartesi günlerini de öğrencileri için kurs programlarıyla değerlendireceklerini belirten Sönmez, “  Yani haftanın 6 günü hizmet vereceğiz” dedi.

35 yıllık yolculuğumuza birlikte devam edeceğiz

Dershanelerin okula dönüşme kararı ile birlikte Düzce Final Dergisi Dershanesi bu kapsamda dershanecilikte edindikleri 35 yıllık tecrübeyi temel eğitime vermek ve çocuklarımızı geleceğe hazırlamak için  gerekli başvuruları yaparak  devlet kurumlarından izin aldığını söyleyen  Düzce Final Temel Lisesi’nin kurucusu Eray Sönmez, 2015-2016 yeni öğretim yılı ile birlikte  hizmet vermeye başlayacaklarını ifade ederek sınıflarda son hazırlıkların yapıldığını söyledi.

Teknolojinin tüm imkânlarını kullanacağız

Ersöz “ Gerekli izinleri aldık. Öğrenci kayıtlarımızda başladı. 250-300 arası öğrenci kaydı gerçekleştireceğiz. Sınıfların düzeni değiştiriyoruz. Her sınıfta akıllı tahta yer alacak ve teknolojinin tüm imkânlarını kullanacağız. Düzce’de kendini kanıtlamış kaliteli bir öğretmen kadrosuna sahibiz. Geçmiş başarılarımızda bunun en büyük göstergesi” şeklinde konuştu.

Yabancı dil eğitimi önemli

Düzce Final Temel Lisesi’nin özelliklerinden de bahseden Ersöz “ Kanun gereği final dergisi dershaneleri final liselerine dönüştü. Lisemizde müfredat tam anlamı ile verilecek. Yabancı dil eğitimine ayrı bir önem vereceğiz. Yabancı dil öğretimi etkin yöntemler ile yapılacak.9.ve 10. Sınıflarda daha yoğun olmak üzere yabancı dil eğitimi verilecek. Yabancı dil eğitimi akıllı tahta ve interaktif öğrenme yöntemleri de kullanılacak” dedi.

Derste zorluk çeken öğrenciler içinde özel çalışma programları hazırlayacaklarını ifade eden Ersöz “ Final liselerinde kavranamayan dersler için etüt, ek ders ve birebir çalışma yapılacak. Bu çalışmalar sınıfın ve öğrencinin ihtiyacına göre belirlenecek” şeklinde konuştu.

Uzaktan eğitim materyalleri kullanılacak

Disiplinden taviz verilmeyeceğini söyleyen Ersöz “ Final Liseleri’nde düzen ve disiplin sevgi kültürü ile gözetilerek sağlanacak. Uzaktan eğitim materyalleri de kullanılacak. Öğrencilerin katıldığı sınavlarda başarılı olmaları için ne gerekiyorsa yapılacak” dedi.

Psikolojik destek verilecek

Öğrencilerle yakın ilişki içinde olacaklarını ifade eden Ersöz “ Öğrencilerimize rehberlik, kariyer planlama, psikolojik destek hizmetleri verilecek. Öğrenciler için geziler, sosyal etkinlikler, sportif ve sanatsal etkinlikler yapılacak.Lisemizde rehber ve sınıf danışmanı öğretmenler öğrenci başarısını izleyecek ve E- Ödev sistemi ve online rehberlik takip sistemi yardımı ile öğrencinin eksikleri belirlenerek bireysel destek programları yapılacaktır” dedi.