Akçakoca Anadolu Öğretmen Lisesi Öğrencileri Tabletlerini Aldı.

Fatih Projesi kapsamında Akçakoca Anadolu Öğretmen Lisesi öğrencilerine tablet dağıtıldı. Tablet dağıtım töreninde Milletvekili Osman Çakır’ın yanı sıra

Akçakoca Anadolu Öğretmen Lisesi Öğrencileri Tabletlerini Aldı.
6.03.2014 - 08:52
5207

Fatih Projesi kapsamında Akçakoca Anadolu Öğretmen Lisesi öğrencilerine tablet dağıtıldı. Tablet dağıtım töreninde Milletvekili Osman Çakır’ın yanı sıra, Akçakoca Kaymakamı Aykut Pekmez, Düzce İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Yurtman, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ömer Ezer, Akçakoca Milli Eğitim Müdürü Yusuf Berberoğlu, Anadolu Öğretmen Lisesi müdür ve öğretmenleri ile salonu dolduran okul öğrencileri yer aldı.

 

Lise’nin konferans salonunda yapılan tablet dağıtım töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından Fatih Projesi’ni anlatan bir video film gösterildi.

 

İlk Konuşmayı Akçakoca Anadolu Öğretmen Lisesi Müdürü Abdurrahman Açıkgöz yaptı. Açıkgöz, bir hafta önce 24 okul öğretmenine dağıtılmak üzere kendilerine 27 tablet dağıtıldığını söylerken, sayıları 68 olan 9.sınıf öğrencileri için de 73 adet tabletin gönderildiğini ifade etti. Müdür Açıkgöz, okul mezunlarını en iyi üniversite ile fakültelere yerleştirdiklerini, akademik çalışmalarının yanı sıra, sosyal ve kültürel çalışmalar içersisinde de sürekli olarak yer aldıklarını söylerken, fiber-optik internet hattı çekilen okullarının, bölgenin marka okulu olmak gibi bir hedefe sahip olduğunu ve Fatih Projesi ile bu konuda büyük bir adımı attıklarını sözlerine ekledi.

 

Ardından kürsüye çıkan Düzce Milli Eğitim Müdürü Ahmet Yurtman ise öğrencilere hitaben, ‘’tablet imkânları bize sunulurken toplumun ve sosyal hayatın dışında kalmayalım. Özellikle kendi sağlığımız açısından tablete bağımlı kalmayalım’’ dedi.

 

Daha sonra söz alan eski eğitimci yeni Milletvekili Osman Çakır ise, ‘’hayatın akışı insanı çok farklı yerlere getirebiliyor. Eğer bu akış sizin için hayırlıysa daha bir önem kazanıyor’’ diyerek başladı sözlerine.

 

‘’Eğitim açısından tüm kurumlarımızı aynı şans ve fırsatlara sahip kılamadık ama bunun çabasını veriyoruz’’ diyerek sözlerine devam eden Çakır, fatih Projesi’nin 20 Milyara yakın bir bütçe tuttuğunu söyledi.

 

Amaçlarının teknoloji desteğiyle çocukları yarınlara hazırlamak olduğunu söyleyen Çakır, fakat, sanal alemde boğulmadan ve sağlıklı bir beslenme ile spor alışkanlığından vazgeçmeden hayata hazırlanmak gerektiğini belirtti.

 

Akçakoca Kaymakamı Aykut Pekmez ise yaptığı konuşmada, son yıllarda eğitime büyük desteklerin verildiğini, büyük kaynakların ayrıldığını söyledi. Sadece Akçakoca’da taşımalı eğitimle 1.000 öğrencinin taşındığını ve bunun maliyetinin yıllık 2 Milyon lira civarında olduğunu söyledi.

 

Kaymakam Pekmez, teknolojiye ve bilgiye ulaşmanın ancak,  onun amacı doğrultusunda kullanıldığında önemli olduğunu belirtirken, internetin çok önemli olduğunu, fakat onun batağına düşmeden kullanmanın gerekli olduğunu söyledi.

 

Konuşmaların tamamlanmasının ardından, öğrencilere tablet dağıtımına geçildi. Tabletlerini alan 9.sınıf öğrencileri, kendilerine tabletlerini sunan Milletvekili, Kaymakam ve Müdürlerle birlikte hatıra fotoğrafları çektirirken, mutlulukları gözlerinden okunmaktaydı.

 

 

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (2)

 • SEÇİM PROMOSYONU
  SEÇİM PROMOSYONU
  3.04.2021 18:41

  Bu 'Tabletler' neden seçim arefesi dağıtılıyor bu ADALET'e yakışıyo mu kardeeeş!

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  Seçim ile Osman Çakır'ın Ne alakası var kardeşim? Ne seçiliyor önce onu öğren... Millet vekili seçimleri değil bu

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız