Beğenenlerin oranı yüzde 3

Yeni eğitim öğretim dönemi pek çok sistem değişikliği ile başladı. Yöneylem Araştırma Şirketi de 'eğitim sistemini' anketine taşıdı. Buna göre, Türkiye'deki eğitim sistemi iktidar seçmeni tarafından da beğenilmiyor. Ankete göre 'Eğitim sistemi çok iyi' diyenlerin oranı yüzde üçte kaldı.

Beğenenlerin oranı yüzde 3
11.09.2023 - 11:24
Haber Merkezi
166
2

2023-2024 eğitim öğretim dönemi yine bir dizi değişiklikle başladı. Önce liselerde sınıf tekrarı geri geldi. Ardından açık öğretime geçişlere ilişkin hükümler değişti. Sınav sistemindeki değişiklikle de okullarda ortak sınav dönemi başladı.

Neredeyse her yeni dönemde yapılan değişiklikler Yöneylem Araştırma Şirketi'nin 'eğitim memnuniyeti' anketine girdi.

İKTİDAR DA EĞİTİMDEN MEMNUN DEĞİL

AK Parti iktidarında Türkiye’de en çok eleştirilen konular arasında eğitim de yerini aldı. Yöneylem’in bugün paylaştığı ankete göre bu konuda AK Parti’li ve MHP’liler de hemfikir.

Yöneylem Araştırma’nın CATI sistemiyle 2 bin 100 kişiyle görüşülerek 28-30 Ağustos tarihleri arasında düzenlenen ankette katılımcılar, “Türkiye’de eğitim sisteminin durumunu nasıl değerlendirirsiniz” sorusuna yanıt verdi.

Finansmanı ‘özkyanak’ olduğu belirtilen anket 27 ilde yapıldı. Güven aralığı yüzde 95 güven aralığı, hata payı oranı da +/-2,14 olduğu belirtilen anketin sonuçları şöyle:

Çok kötü: Yüzde 49,2
Kötü: Yüzde 16,1
Ne iyi ne kötü: Yüzde 22,2
İyi: Yüzde 7,3
Çok iyi: Yüzde 3
Cevap yok: Yüzde 2,2
Yanıtların partilere dağılımıysa şöyle:

f5ujvirw4aaewe7-724x1024.jpeg


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (2)

 • leyla su
  leyla su
  13.09.2023 09:03

  Akçakocada otobüsler Okul saatlerinde çok dolu oluyor. Okula gitmek için durakta yarım saat beklemek ve tıklım tıklım gelen otobüse binmek artık işkence oluyor. Buna çare bulun ya seferler artsın yada otobüsler. Öğrenciler çözüm bekliyor.

 • Ali
  Ali
  13.09.2023 08:54

  Akçakoca da ,Okul saatlerinde Otobüsler Çok dolu. Tıklım Tıklım oluyor. Otobüs seferleri neden artırılmıyor?

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız