Kırtasiyede Çin malı ürüne dikkat

2022-2023 eğitim-öğretim yılının açılmasına kısa bir süre kala kırtasiyeciler yeni eğitim yılına hazırlandılar. Kırtasiyeciler vatandaşları özellikle Çin malı ürünler ile sahte ve imitasyon ürünlere karşı uyardılar.

Kırtasiyede Çin malı ürüne dikkat
18.08.2022 - 15:49
Haber Merkezi
182

Yeni eğitim-öğretim yılının açılmasına kısa bir süre kala kırtasiyeci esnafı öğrencileri beklemeye başladı. Kalemden, silgiye, çantadan, boyaya kadar her alanda hazırlıklarını tamamlayan kırtasiyeci esnafı vatandaşları Çin malı, sahte ve imitasyon ürünlere karşı uyardılar.

Düzce’de Hakikat Kırtasiye Satış Danışmanı Ömer Gecü, yeni eğitim yılına hazır olduklarını ifade ederek “Bütün çeşitlerimizle yeni eğitim-öğretim yılına hazırız. Düzce’de kırtasiyeler özellikle Çin malı ürünleri satmıyorlar. Çocuklar için sağlıklı ürünler satmaya gayret ediyoruz. Düzceli esnaflar en hesaplı fiyatlarla ön planda” dedi.

ÇİN MALI ÜRÜNLERE DİKKAT

Gecü, vatandaşların Çin malı ürünlere dikkat etmesi gerektiğine dikkat çekerek “Sağlığa zararlı kanserojen maddeler içeriyorlar. Bunu bazı büyük marketler satabiliyor. Vatandaşlarda fiyat daha hesaplı diye oraları tercih ediyorlar. Bence bu yanlış bir durum. Bizlerin sattığı ürünler Dünya’nın en kaliteli ve adı duyulan orijinal ürünleridir. Tüm sağlıklı ürünleri satıyoruz” ifadelerini kullandı.

KIRTASİYE MALZEMESİ KIRTASİYEDEN ALINIR

Her ürününün kendisine has mağazalarda alınmasına dikkat çeken ve bazı zincir marketlerin sahte ürünler sattığına dikkat çeken Ömer Gecü “Her ürünü kendine has yerlerden almak lazım. Kırtasiye ürününü kırtasiyeciden almak lazım. Çünkü kırtasiyecilerin çalıştığı firmalar direk ihracatçı firmalar. Biz piyasada bu sene ve geçtiğimiz senelerde de çok fazla karşılaştık. Sahte ürün satıyorlar. Markaların ürünlerini birebir çıkarıyorlar. Ama bunu alıcı anlamıyor. Diğer yerlerde daha ucuz diye gidip alıyorlar. Öyle ki bu gibi ürünler zararlı maddeleri içinde barındırabiliyor” dedi.

Gecü son olarak Düzce’nin esnaflarının her zaman garanti sağladığını söyleyerek “Birde bizler Düzce’nin esnafıyız. Vatandaşlar aldıkları üründe herhangi bir arıza, deformasyon görürse bize rahatlıkla gelebilirler. Yeter ki bizim müşterilimiz mutlu ve huzurlu olsunlar” şeklinde konuştu.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız