Milli Eğitim Bakanlığı'na da Bilim Kurulu geliyor! Artık tüm kararlar oradan çıkacak

Türkiye'de koronavirüsle mücadele son sürat devam ederken okullarda salgın sürecinin yönetilmesi için Sağlık Bakanlığı'ndakine benzer bir Bilim Kurulu'nun, Milli Eğitim Bakanlığı'nda da kurulması gündemde. Bu kurulun, Sağlık Bakanlığı'nın tavsiyeleri doğrultusunda karar alıp, il müdürlüklerine iletmesi, ayrıca illerden gelen önerilerin de değerlendirilmesi gerektiği üzerinde duruluyor.

Milli Eğitim Bakanlığı'na da Bilim Kurulu geliyor! Artık tüm kararlar oradan çıkacak
16.09.2021 - 12:12
Haber Merkezi
522
3

Sağlık Bakanlığı verilerine göre, Türkiye'de toplam nüfus içinde iki doz aşısını yaptıranların oranı ise hâlen yüzde 50'nin altında. Toplam nüfusun yaklaşık yüzde 20'si aşı hakkına rağmen henüz aşısını yaptırmadı. Aşı hakkı tanımlanan 12 yaş üstü nüfusta iki doz aşılama oranı yüzde 60'a ulaşırken, uzmanlara göre toplam nüfustaki aşılama oranı 80'e ulaşmadığı sürece, salgının kontrolünden söz etmek mümkün değil.

MİLLİ EĞİTİM'E DE BİLİM KURULU GELİYOR

Türkiye gazetesinin haberine göre okullarda salgın sürecinin yönetilmesi için Sağlık Bakanlığı'ndakine benzer bir Bilim Kurulu'nun, Millî Eğitim Bakanlığı'nda da kurulması tartışılıyor. Bu kurulun, Sağlık Bakanlığı'nın tavsiyeleri doğrultusunda karar alıp, il müdürlüklerine iletmesi, ayrıca illerden gelen önerilerin de değerlendirilmesi gerektiği üzerinde duruluyor.

"ÖĞRETMEN TAKVİYESİ YAPILACAK"

Uzmanlar, "Her il yönetimi kendi okulunu tek tek gezecek. Sınıfların kalabalık oranı belirlendikten sonra gerekirse çifte eğitim-tedrisata geçilecek yerler belirlenecek, öğrenci sayısı azaltılacak. Başka okullardan öğretmen takviyesi yapılacak. Hatta hafta sonu eğitimine kaydırılacak" görüşünü dile getiriyor.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (3)

 • .
  .
  17.09.2021 10:40

  hans şahin kendisinin ve ekibinin aşı olmadığını ima etti zerre imanınız şerefiniz varsa! ve özgür basına inancınız varsa yorumları yayınlarsınız!

 • .
  .
  17.09.2021 10:39

  ayrıca "zmanlara göre toplam nüfustaki aşılama oranı 80'e ulaşmadığı sürece, salgının kontrolünden söz etmek mümkün değil." aşılamada yüzde 90 a ulaşan ingiltere ve israilde vaka ve ölüm rekorları üst üste geliyor! aşının virüsü engellemediği geçen seneki rakamlara bakınca da apaçık ortada! bir Allah'ın kulu yok mu bunu dillendirecek! hepinizin mi pusulası şaştı! nobel ödüllü mikrobiyolog aşının virüsü yenmeye değil hastalığın varyantlarını çeşitlendirdiğini basbas bağırıyor!

 • .
  .
  17.09.2021 10:36

  mevcut kurul ne işe yarıyor ki bu bi işe yarasın? japonya aşıları grafen oksit içerdiği için imha etmeye başladı bizde doz artırırlar! şimdi de kanlı gözlerini çoluk çocuğumza diktiler!

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız