Yüz yüze eğitimin kapsamını genişletme kararı alındı...

Yüz yüze eğitimin kapsamını genişletme kararı alındı...
5.10.2020 - 19:55
1594

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bugün yüz yüze eğitimin kapsamını genişletme kararı aldık. 2. 3. ve 4. sınıflarda da yüz yüze eğitimi belirli kurallar çerçevesinde başlatıyoruz" dedi.

 Son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bakanlar Toplantısı'nın ardından açıklama yapıyor 

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde: 

- Salgın sürecinde sağlık sistemimiz takdire şayan bir farklılık ortaya koydu. Türkiye, güçlü duruşu sayesinde geleceğine güvenle bakabilmektedir.

- Türkiye'nin karşısında kim varsa onunla birlikte olmayı hayatlarının tek gayesi haline getirmiş bir kesim var. Siyasi rekabetle ülke menfaatlerini ayrı tutmayı ahlaki bir sorumluluk olarak görüyoruz. 

- Çalışanlarımıza ve dar gelirli kesimlere verdiğimiz desteğin tutarı 38 milyar TL'ye ulaştı. 

- Kısa çalışma ödeneğinden faydalanan 3,5 milyon çalışanımıza bugüne kadar 20 milyar liranın üzerinde kaynak aktarılmıştır.

- Geçtiğimiz ayarda yeniden yükselme eğilimi gösteren artışın düşme eğilime girmiş olmasından memnuniyet duyuyoruz. Hastanelerimizdeki yoğunluğun gözle görülür şekilde azalmış olması bunu teyit ediyor. 

- Eğitimde daha önce okul öncesi ve 1 sınıflarda yüz yüze eğitimi sınırlı şekilde başlatmıştık. Bugün yüz yüze eğitimin kapsamını genişletme kararı aldık. 2. 3. ve 4. sınıflarda da yüz yüze eğitimi belirli kurallar çerçevesinde başlatıyoruz. 

- Uygun bulunan köy okullarında da yüz yüze eğitimde herhangi bir engel görülmemiştir. 

- İlk etapta 500 bin öğrencimize ücretsiz tablet bilgisayar vereceğimiz bir süreci başlattık. Önümüzdeki haftadan itibaren dağıtıma başlıyoruz.

- Türkiye'nin bir kuşatma altına alındığını görüyoruz. Türkiye terörle mücadekede tarihinin en başarılı dönemini yaşıyor. Çevremizdeki kuşatmayı kırıyoruz.