Yüz yüze eğitimde ders zili bu sefer meslek liseleri için çaldı

Yüz yüze eğitimde ders zili bu sefer meslek liseleri için çaldı
5.10.2020 - 11:30
1427

Anaokulları ve ilkokullar için koronavirüs gölgesinde çalan ders zili, bu hafta da meslek liseleri için çaldı. Uygulamalı eğitim yapacak olan 10, 11 ve 12'nci sınıflar ders başı yaparken, 9'uncu sınıf öğrencileri ise evlerine gönderildi.

 Tüm dünyayı saran yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri nedeniyle kapatılan okullarda normalleşme süreci kapsamında anaokulu ve ilkokullar için yüz yüze eğitimde ders zili çalmıştı. Sırada hangi kademenin olacağı merak edilirken meslek liselerine öncelik verildi.

MESLEK LİSELERİNDE YÜZ YÜZE EĞİTİM

Uygulamalı derslerin ağırlıklı olması nedeniyle meslek liselerinde yüz yüze eğitime geçildi. Bağcılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde de öğrenciler erken saatlerde okul bahçesinde hazır bulundu.

ek-fotograf-ve-bilgilerle-meslek-liseleri-yuz-yuze-egitime-basladi-9-siniflar-evlerine-gonderildi-8770-dhaphoto3.jpg

Okul girişinde bekleyen öğretmenler, maskesiz öğrencilere maske verdi. Kurallara uyulması konusunda hatırlatmalar yapıldı. 

meslek-liseleri-yuz-yuze-egitime-basladi-9-siniflar-evlerine-gonderildi-4376-dhaphoto1.jpg

9'UNCU SINIFLAR EVLERE GERİ GÖNDERİLDİ

Henüz uygulamalı eğitime geçmeyen 9'uncu sınıflar ise evlerine geri gönderildi. Okulunun açıldığını düşünerek gelen 9'uncu sınıf öğrencisi Yusuf Samet Kaçmaz, “Bir geldim okul yokmuş. Biz 9'lara yokmuş. Bilmiyorduk. Şimdi 10, 11 ve 12'nci sınıflara var. Benim haftaya pazartesi başlıyormuş. Takip edemedim" dedi.

meslek-liseleri-yuz-yuze-egitime-basladi-9-siniflar-evlerine-gonderildi-4376-dhaphoto2.jpg

Yine ders başı yapamayan 9'uncu sınıf öğrencisi Fatih Akbulut ise, "Geri dönüyoruz. 9'uncu sınıflara bu hafta açılmıyormuş. Bilmiyordum ben de takip edemedim. Okul sitesine de bakmadım yazıyormuş orada aslında" diye konuştu.

meslek-liseleri-yuz-yuze-egitime-basladi-9-siniflar-evlerine-gonderildi-4376-dhaphoto4-1.jpg

'UYGULAMALI DERSLER İÇİN İYİ OLDU'

Heyecanlı olduklarını söyleyen öğrenciler, erken saatlerde okul bahçesinde hazır bulundu. Okula koşarak giren 11'inci sınıf öğrencisi Onur Emirhan Gök, “Korku yok ama sanki okula ilk kez geliyormuşum gibi bir heyecan var bende. Bölüme geleceğim diye çok heyecanlıyım. İnşallah kazasız belasız geçer. Okulu çok özledim. Biraz ayrı kaldık arkadaşlarla ama çok özledim. Kovid endişesi yok tedbirimizi aldık. Olursa olur, olmazsa olmaz artık yapacak bir şey yok" dedi.

meslek-liseleri-yuz-yuze-egitime-basladi-9-siniflar-evlerine-gonderildi-4376-dhaphoto5-1.jpg

'VİRÜSÜ KAPACAKSAK KAPACAĞIZ'

Metehan Ali ise, “Bir panik yok. Virüsü kapacaksak kapacağız. Ben önlemimi aldım. Umarım arkadaşlarım da almıştır. Okullar da almış. Eğitimimi almaya geldim. Uygulamalı derslerimiz olacak. O yüzden okulların açılması iyi oldu" şeklinde konuştu.