BİNLERCE ÖĞRENCİYİ HAYATA HAZIRLAMIŞTI...

BİNLERCE ÖĞRENCİYİ HAYATA HAZIRLAMIŞTI...
22.04.2020 - 20:25
4235
5

 Düzce Valiliği tarafından ağır hasarlı olması sebebiyle yıkımına karar verilerek boşaltılan tarihi Yalı İlkokulu yıkımına başlandı.

1960 yıllarının hemen başında eğitime başlayan ve binlerce öğrenci mezun eden tarihi okulda hatıraları bulunan bir çok isim, sosyal medyada yaptıkları yorumda duygu dolu anlarını paylaştılar.

AHMET İNCEOĞLU

Çok Öğretmenler çıkardın Yalı İlkokulu;

Çok Doktorlar Çok Avukatlar.

Memurlar Sporcular Hemşireler Polisler.

İşçiler Müdürler Boyacılar Simitçiler.

Herşeyden herşey kadar çıkardın.

Sevgi çıkardın dostluk çıkardın dost çıkardın Arkadaş çıkardın.

Bölmeyi pay etmeyi paylaşmayı çıkardın.

Saklambaç oynamayı tek kale şut çekmeyi;

Tenefüs’de simit sarelle kuyruğunu öğrettin.

İlk saygımızı ilk sevgimizi öğrettin.

İlk bölüşmeyi ilk ağlamayı ilk gülmeyi yani.

Demem o ki;

İçimiz buruk boğazımız düğüm.

Yaşayan bilir hatıralar konuşur.

Güle güle okulum.

Bir neslin geçmişi:((

Güle Güle

***       ***

OKTAY USTABAŞ

İlkokulum tarihim çocukluğum yalı ilk okulum evime sadece 15 metre idi 35 sene gözümün önünde idi hatırlarım ile şimdi gerçekten bir boşluk oluştu tarih yok olunca bizde yok oluyoruz ... Yüksel İlhan öğrencileri olarak mutlu bir çocukluk geçirdik bu okulda bahçesinde çok garip bir duygu ama taştan bir bina yıkılıyor diye ruhum daralıyor ..

***    ***

SUAT İNCEOĞLU

 AKCAKOCA YALI ILK OKULU

canım okulum temelının atıldıgı gunu bugunkı gıbı hatırlıyorum cocuklugumun kalesı cocuklugumun evı herseyımızdın sen henuz altı yasındfaydım senın temelın atılırken ve bıryıl sonra guzel okuluma basladım coook subaylar cook doktorlar cook muhendısler memurlar vesaıre vesaıre yetıstırdın guzel okulum ısmını bıle bıze sormadan degıstırdıler bızlere hıc sormadılar bıle guzel okulum sen bıze sahıpcıktın ama bız sana sahıp cıkamadık guzel okulum hayır bu ısmı degısemezssınız dıyemedık guzel okulum sımdıde yıkıyorlar yoldan baktııım baktım agladım sen bızden once gıttınbe guzel okulum bukadarmı yorulmustun canım okulum sana aglıyarak veda edıyorummm guzel okulummmm.