İşi Gücü Bıraktılar Gözlerini Atatürkçü Öğretmene Diktiler

İşi Gücü Bıraktılar Gözlerini Atatürkçü Öğretmene Diktiler
20.12.2019 - 08:47
6347

 Akçakoca Bahaeettin Güçlü İlkokulu’nda  skandal gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. 4/B sınıfının 10  kasım törenlerine katılımını engelleyen zihniyet, şimdilerde, Atatürkçülükleri su götürmez gerçek olan Müjdat Gezen ile Türkan Saylan üzerinden sınıfın Atatürkçü öğretmenini kurban etmek için tezgah üzerine tezgah kuruluyor.

Siyasi Nüfuzlarını Kullanarak Baskı Oluşturuyorlar

Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici’nin eşi ile 4/B sınıf öğretmeni arasında, 10 Kasım anma etkinliği hazırlığı aşamasında başlayan kıyafet tartışması giderek büyüyor. Siyasi nüfuzlarını kullanarak milli eğitim içinde lobi faaliyeti yürüten Yemenici çifti, okula müfettiş çağırtarak, sınıf öğretmenini sürgün ettirmeye çalıştıkları, iddia ediliyor.

Veliler ile ne olduğunu anlamakta güçlük çeken öğrenciler ise, sınıf öğretmenleri hakkında suçlayıcı ifade vermeye zorlandıkları iddiaları ortalığa saçılıyor.

Atatürkçü Öğretmeni Sürgün Etmeye Çalışıyorlar

Bahaettin Güçlü İlkokulu’nda, etek mi, pantolon mu tartışmaları nedeniyle anma etkinliğine gölge düşüren ve kendilerinden başka hiçbir düşünceye yaşam hakkı tanımayan zihniyet, okulun 4/B sınıfı öğretmenini  Akçakoca dışına sürgün etmek için her türlü çirkefliği yaptıkları iddia edildi.

Ömer Ezer Ses Çıkarmıyor

Skandal gelişmelere İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Ezer’in ses çıkarmadığı, İl Milli Eğitim Müdürlüğünden gönderilen müfettişlerin 4/B sınıfı velilerine, sınıf öğretmenin, Müjdat Gezen ve Türkan Saylan için övgü dolu sözler söyleyip söylemediği sorusunu yönelttiler.

Müjdat Gezen ve Türkan Saylan Vatan Haini mi?

Müfettişlerin soru sorma biçiminden rahatsız olduklarını söyleyen veliler, Milli Eğitim Bakanlığı izni ile faaliyet gösteren Müjdat Gezen Kültür Sanat Merkezi’nden, bugüne kadar yüzlerce öğrenciyi kültür- sanat dünyasına kazandıran Müjdat Gezen ile;  on binlerce yoksul üniversite öğrencisine öğrenip yardımında bulunan Türkiye’nin bir çok bölgesinde onlarca şubesi olan Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği kurucusu Türkan Saylan’ın   ne zamandan beri vatan hani muamelesi gördüğünü merak ettiklerini sordular.

Çocuklara Baskı Uygulanıyor

4/B sınıfında eğitim gören öğrencilerin Akçakoca Kaymakamlığında teker teker ifadeye alınacağı iddiasında bulunan veliler, çocukların öğretmenleri hakkında karalayıcı ifade vermeleri  için psikolojik baskıya maruz bırakılacaklarını ileri sürdüler.

Öğretmenimize Sahip Çıkıyoruz

 Akçakoca İlçesi Milli Eğitim Müdürü Ömer Ezer ile okul müdürü Rıdvan Şahin’in tarafsızlıklarını yitirdikleri iddiasında bulunan veliler, Eğitim camiasının en başarılı öğretmemeleri arasında gösterilen 4/B sınıfı öğretmeninin kurban edilmesine göz yummayacaklarını ve öğretmenline sahip çıkmak için ellerinden geleni yapacaklarını söylediler.