AMAÇ KİTAP SEVGİSİ, EDEBİYAT, ŞİİR...

Akçakoca Emine Sevil Anadolu İmam Hatip Lisesinde öğrencilerde edebiyata ve okumaya karşı heves ve ilginin artırılması için tasarlanan ve çok çeşitli değerlere ve köşelere yer verilen edebiyat sokağının açılışını gerçekleşti

AMAÇ KİTAP SEVGİSİ, EDEBİYAT, ŞİİR...
28.11.2019 - 20:41
1865

 Öğrencilerde edebiyata ve okumaya karşı heves ve ilginin artırılması için tasarlanan sokakta, çok çeşitli değerlere ve köşelere yer verildi.


İstanbul ve İstanbul’u anlatan şairler köseşinden tutun da Mevlana ve Yunus Emre Köşesi, Atatürk Köşesi, Çanakkale Köşesi, Şiir Köşesi, güzel ahlakın ve erdemin öneminin anlatıldığı Ayet ve Hadis Köşesi ve öğrencilerin hazırladığı resimler ve yazılardan oluşan şair ve yazarlar gibi birbirinden güzel ve emek isteyen ürünlerle dolu bir çok köşe hazırlandı.


Ayrıca İlçemiz Döngelli Köyü İmamı Nahit AÇIKSÖZ’ün de büyük katkıları ile duvarlar çeşitli figürlerle boyanarak sokak havası yansıtılmıştır.


İki ay gibi kısa bir zaman diliminde öğrenci merkezli olarak hazırlanan bu projede Türk ve Dünya Edebiyatı’nı anlatan birçok poster de kullanıldı.


Açılışını özellikle 24 Kasım Haftasına getiren Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Selma ÖZTÜRK açılışın akabinde “Dinle Neyden” isimli sevgi temalı bir de dinletiyle programını taçlandırdı. Çalışmaların her aşamasını öğrencileriyle yürüten aynı zamanda İlçemiz Kaymakamı Sayın Yasin ÖZTÜRK’ün eşi olan Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Selma ÖZTÜRK, Öğrencilerine, Nahit AÇIKSÖZ’e, yapılan sokağın fotoğraflanmasında emeği geçen Süheyla AKIN’a, video çekimini yapan Ali Kibaroğlu’na dinletide ve öğretmen için çal Akçakoca klibinde emeğini esirgemeyen Özgür KARAKAŞ’a ve Ali KİBAROĞLU’na ayrıca öğretmenevi personeli İbrahim ERDEM’e teşekkürlerini bildirdi.

KAYNAK : AKÇAKOCA KAYMAKAMLIĞI 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız