Talha Rahmi Cingirt, Türkiye 76ıncısı oldu...

Temel Yeterlilik Testinde, 2019’un En Başarılıları Açıklandı….

Talha Rahmi Cingirt, Türkiye 76ıncısı oldu...
29.07.2019 - 20:29
7003

2019-YKS Sonuçları Ön Değerlendirme Raporu'na göre Temel Yeterlilik Testi'nde sözel, sayısal ve eşit ağırlık puan türleri sonuçları açıklandı. Sarıyaylalı Talha Rahmi Cingirt, ilk yüze girdi.

İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesinde tıp eğitimi alan Talha Rahmi Cingirt, ailesine yük olmamak için bu yıl yeniden sınava girdi.   İlk 100 içinde yer almayı kafasına koyan Talha Rahmi Cingirt, AYT de alan yeterlilik testini başarı ile geçerek  milyonlarca öğrenci arasında eşit ağırlıkta Türkiye 76.sı olarak büyük bir başarıya imza attı.

Geçen yıl girdiği Yükseköğretim Kurumları Sınavında  2,5 milyon öğrenci arasında ilk 2000’e girerek Tıp eğitimi almayı hak kazanan Talha Rahmi Cingirt,  Fındık geliri dışında hiçbir yan geliri olmayan  Parkinson hastası olan babasına daha fazla yük olmamak için  2019 YSK'de TYT ve AYT alanında yeniden sınava girdi. Milyonlarca öğrenci arasında Eşit Ağırlıkta Türkiye 76’ıncısı olan Talha’nın eğitim hayatı boyunca bütün masraflarını devlet karşılayacak, yut dışında lisansüstü eğitim alacak.

Övgüye değer başarısı ile Türkiye'nin en seçkin üniversitelerine yatay geçiş hakkı da elde ederek tıp eğitimi almayı hak eden Akçakocalı Talha Rahmi Cingirt’in  başarısı ailesi ve sevenleri arasında büyük sevinç yarattı.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız