EĞİTİM VİZYONU ANLATILIYOR

EĞİTİM VİZYONU ANLATILIYOR
17.04.2019 - 08:01
698

 Düzce İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit Hafız Hasan Şen İmam Hatip Ortaokulu´nu ziyaret etti. Ziyaretinde sınıflara girerek öğrencilerle sohbet eden İl Milli Eğitim Müdürü okul idareci ve öğretmenleriyle bir araya gelerek 2023 Eğitim Vizyonu, devam eden eğitim öğretim faaliyetleri ve okulların fiziki ortamlarının geliştirilmesi ve güzelleştirilmesi çalışmaları ile ilgili  konularda değerlendirmelerde bulundular.

2023 Eğitim Vizyonu için şu görüşlere yer verildi : " 2023 vizyonunun konfeksiyon eğitim modelinden bireyin biricikliğine önem ve değer veren eğitim modeline yönelmiş olmasıdır. Konfeksiyon eğitim modeli, herkes için standardize edilmiş müfredat, öğretim ilke ve yöntemlerini ifade eder. 2023 eğitim vizyonu mizaç ve yetenek temelli bir tanıma yaklaşımı, eğitim sisteminin aktörlerinin gelişimi için kritik bir öneme sahiptir. Bireyin kendini tanıması ve bu tanımanın takibi, onun eğitim yolculuğunda kişiselleştirilmiş bir yol haritasına sahip olması anlamına gelir. Öğretmen, her çocuğun farklı olduğu ve her beynin farklı öğrendiği yaklaşımıyla hareket eder. Çocukların hazır bulunuşluklarını tespit ederek müfredatı, öğrenme ortamını ve materyallerini bu farklılıklara uygun olarak düzenler.

2023 vizyonu çocuğun bütüncül gelişimine hizmet etmektedir. Müfredatların çocuklarımıza sunacağı imkânlara ilişkin en temel unsur; öğrenilen her türlü bilgi, beceri ve tutumun bir davranış olarak ortaya çıkmasının ötesinde, çocukların kendilerine ve topluma doğrudan hizmet edebilecek bir yetkinlik olarak yerleşmesidir. Görgü olarak tanımlanabilecek bu unsurun temel dayanağı, birbirini tamamlayan, kavramsal öğrenmeyi ve derinleşmeyi destekleyen ders ve etkinliklerle çocuğun bütüncül gelişimine hizmet etmektir. Kurulacak Tasarım ve Beceri Atölyeleri, çocukların elini kullanarak beceri kazanmasını sağlayacaktır."

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız