Meslek Liseleri Hayata Dokunuyor

Milli Eğitim Bakanlığı, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı okul ve kurumlarda eğitim gören öğrencilerin vatanlarına hayırlı evlat olması için seferberlik başlattı.

Meslek Liseleri Hayata Dokunuyor
7.04.2018 - 08:22
1100

 Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı okul öğrenim gören öğrencilerin; sahip oldukları millî, manevî, ahlaki, insanî ve kültürel değerleri geliştirmeleri hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan kurum evlerde kullanılamaz veya eskimiş durumdaki eşyalarının tamir ya da değişim gerektiren küçük onarımlarının, hayatlarını kolaylaştırmak için proje başlattı.

Yapılan açıklamada; “ Öğrencilerin yardımlaşma, kardeşlik, merhamet, vicdan, birlik ve beraberlik duygularının pekiştirilmesi amacıyla öğretmenleriyle birlikte, okulun bulunduğu mahallede, bulunmadığı takdirde sırasıyla ilçede veya İl içinde tespit edilen belirli sayıdaki ihtiyaç sahibi yoksul veya muhtaç durumdaki kişilerin; evlerinin bölümlerinin küçük bakım ve onarımlarının evlerinde bulunan kullanılamaz veya eskimiş durumdaki eşyalarının tamir ya da değişim gerektiren küçük onarımlarının, hayatlarını kolaylaştırıcı bilgilendirme ya da yardımların, onları sevindirecek, mutlu edecek maddi ya da manevi dokunuşların toplum hizmeti kapsamında belirli bir plan ve proje dahilinde yerel imkanlarla yapılması için başlatılan Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor Projesi İlimiz genelinde okullarda uygulanıyor.

 Öğrencilerimiz öğrenim gördükleri alanlarda ihtiyaç sahibi ailelerin hayatlarını kolaylaştırıyor “ denildi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız