Akçakoca SBL öğrencileri...Hasretiniz yarın sona eriyor…

Üzüldüler.. Kırıldılar... Ama yılmadılar...

 Akçakoca SBL öğrencileri...Hasretiniz yarın sona eriyor…
17.09.2017 - 17:01
4003

Sosyal Bilimler Lisesi Öğrencileri, Bir yıl önce ellerlinden alınan okullarına yarın geri dönüyor.

Akçakoca Sosyal Bilimler Lisesi öğrencilerinin geçen yıl ellerinden alınarak tabelası indirilen okullarına yeniden kavuşmanın heyecanını taşıyor.

2016-17 Eğitim Öğretim Yılında Akçakoca eğitim tarihine kara bir leke olarak geçen garip bir uygulama ile okulları ellerinde alınan SBL öğrencileri, Barbaros Anadolu Lisesinin çatı katında öğrenime mecbur bırakılmışlardı.

Olay başta Akçakoca kamuoyunda ve ardından ulusal gündemde haftalarca tartışılmış, TV’lerde yayınlanan tartışma programlarında gündeme gelmişti.

 Yerel basının işin üzerine giderek olayı sürekli sıcak tutmasıyla velilerinin bir yıldır sürdürdüğü hak aram mücadelesi meyvesini verdi. SBL öğrencileri ilk ders zili ile birlikte çukurtaladaki kendi okullarında eğitime devam edecek.

Bu sabah saatlerinde SBL tabelası yeniden çakılan okulda hummalı bir çalışma gözlenirken, Akçakoca Belediyesi İtfaiye ekipleri okulun bahçesini tazyikli su ile yıkayarak yarın sabah yapılacak tören için hazır hale getirmeye çalıştığı gözlendi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Akçakoxalı
    Akçakoxalı
    3.04.2021 18:41

    Müdürümüzede iade-i itibar olması temennisiyle ile...

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız