YGS 12 Mart Pazar Günü Yapılıyor!

Düzcede 9 bin 163 üniversite adayı, 29 okuldaki toplam 478 salonda YGS için ter dökecek

YGS 12 Mart Pazar Günü Yapılıyor!
10.03.2017 - 12:53
1292

Öğrencilerin geleceklerini belirlemede önemli bir dönüm noktası olan YGS, bu Pazar günü yapılıyor. Pazar günü saat 10.00'da başlayacak olan sınav, Düzce merkezde bulunan  29 okuldaki toplam 478 salonda gerçekleştirilecek.

Türkiye genelinde 1.5 milyondan fazla üniversite adayı, geleceklerini belirlemek için 12 Mart Pazar günü 2017 YGS'de ter dökecek. Lise son sınıf öğrencileri ile lise mezunu adayların katılacağı bu zorlu sınav için Düzce'de bütün hazırlıklar tamamlandı.

SAAT 09.45'TEN SONRA KİMSE İÇERİ KABUL EDİLMEYECEK

Pazar günü saat 10.00'da başlayacak olan sınav, 160 dakika sürecek. 1 saat önceden sınava girecekleri yerlerde olması gerektiği belirtilen adayların sınav salonlarına alımı sınavın başlama saatinden 15 dakika önce bitecek. Saat 09.45'ten sonra kimse içeri kabul edilmeyecek.

YGS'de Türkçe'den 40, tarihten 15, coğrafyadan 12, felsefeden 8 ve din kültürü ve ahlak bilgisinden 5, temel matematikten 40, fizikten 14, kimyadan 13, biyolojiden ise 13 soru sorulacak.

Sınavla ilgili hatırlatmada bulunan Yüksek Öğrenim Dışilişkiler Dairesi,  YGS’ye başvuran adayların, sınava girecekleri bina veya salonlara atanma işleminin tamamlandığını, adayların, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren, 2017-YGS sınav belgesini, TC kimlik numaralarını ve aday şifrelerini ÖSYM’nin  https://ais.osym.gov.tr internet adresinden edinebileceklerini bildirdi.

SINAVA GİRİŞ BELGESİNİ GETİRMEYENLER SINAVA ALINMAYACAK

Söz konusu belge üzerinde bina, salon, merkez ve adayın fotoğrafı bulunacak. Fotoğrafın belgede yer alması şart. Belgenin çıktısı renkli veya siyah/beyaz alınabilecek.

Sınava giriş belgesini (fotoğraf görünür bir şekilde) yanında bulundurmayan adayların kesinlikle sınava alınmayacakları vurgulandı.

Adaylar, sınava giriş belgesinin yanında fotoğraflı ve onaylı özel kimlik belgelerini de yanlarında bulundurmak zorunda. Kimlik kartı, pasaport, zorunlu askerlik görevini yapanlar için askeri kimlik belgesi, özel kimlik belgesi olarak kabul edilecek. Bunun dışındaki hiçbir belge sınava giriş için geçerli belge olarak değerlendirilmeyecek. Geçerlilik süresi bitmiş pasaportlarla sınava giriş mümkün olmayacak.

UYULMASI GEREKEN KURALLAR

Adaylara sınavlarının sorunsuz geçmesi için uymaları gereken kurallar şu şekilde sıralandı:

“Sınavda  yanınızda bulundurulması yasak olan başta iletişim araçları olmak üzere her türlü araç, gereç ve eşyaları sınav binasına götürmemelisiniz.

Cevap kağıdına soru kitapçık numarasını doğru kodlamayan adayın sınavı geçersiz sayılır.

Soru kitapçığına işaretlenen ve cevap kağıdına kodlanmayan cevaplar değerlendirmede dikkate alınmaz.

Sınav salonunu her ne sebeple olursa olsun terk eden aday, sınav salonuna tekrar alınmaz.”

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız