İlkokul ve ortaokul öğrencilerine etüt yasağı!

 İlkokul ve ortaokul öğrencilerine etüt yasağı!
10.02.2017 - 10:53
2457

Kapatılan dershanelerin ardından son KHK ile etüt eğitim merkezleri de eğitim sisteminden çıkarıldı. Halen faaliyet gösteren 2 bin 6 etüt merkezine 1 Temmuz'a kadar dönüşüm hakkı tanındı. İlkokul ve ortaokul öğrencilerinin okul dışında herhangi bir takviye kursuna gitmesine izin verilmeyecek.

Habertürk gazetesinden Lütfi Erdoğan'ın haberine göre, OHAL Kapsamında Bazı Düzenlemeler Yapılması Hakkında 687 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) Resmi Gazete'de yer aldı. 5580 sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanunu'nda yer alan, 'öğrenci etüt eğitim merkezleri' ibaresi ve tanımı yürürlükten kaldırılarak, yerine 'sosyal etkinlik merkezleri' ibaresi eklendi.

İlköğretim öğrencilerinin okul dışında herhangi bir takviye kursuna gitmesine izin verilmeyecek. Dershanelerin ardından açılan ve sadece tek ders verebilen özel eğitim kursları da lise öğrencileri için faaliyet gösterebilecek.

KHK ile daha önce kanunda olmayan, "sosyal etkinlik Merkezleri’nin açılmasına izin verildi. Bu merkezlerde öğrencilerin sosyal, kültürel ve sanatsal faaliyetler yürütebilmesi sağlanacak.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Veli
    Veli
    3.04.2021 18:41

    Kapatilsa ne olacak onun yerine başka bir derslik açılacak durumu olmayanların çocukları yine giden çocukların arkasından bakacak paralarıyla ders alan çocuklar diğer devlet okullarına giden çocukların önüne geçecek ve okulu kendi çabalarıyla kazanılmış gösterilecek

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız