Akçakocada Fırtına Okulun Çatısını Uçurdu

Akçakocada Fırtına Okulun Çatısını Uçurdu
3.12.2016 - 12:10
2001

Akçakoca’yı akşam saatlerinde etkisi altına alan fırtına, ilçenin farklı bölgelerinde birçok ağacı yerinden sökerken, bir ortaokulun da çatısını havaya uçurdu.

Şiddetli yağış ve fırtınanın etkisiyle sabah saat 01.00 sularında çatısı uçan fırtınayı komşu binalarda oturan vatandaşların kurum müdürüne haber vermesiyle okul çevresinde hummalı bir çalışma başlatıldı.

Gece saatlerinde olayı haber alır almaz anında olay yerine giderek müdahale eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Ezer, okul müdürü ve idari personelle birlikte ilk olarak okulun elektriklerini kestirtti.

Çevreye saçılan çatı malzemelerinin vatandaşlara ve araçlara zarar vermemesi için güvenlik şeridi oluşturan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ezer, yetkililere haber vererek çatı onarım çalışmalarını erken saatlerden itibaren başlattı.

Uykusuz geçirdiği bir gecenin ardından çalışmaları Pazartesi gününe kadar bitirmek üzere okulun önünden ayrılmayan Ömer Ezer, çalışacak ekiplerin başında bizzat durarak tadilatın tamamlanması için uğraşıyor.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Ezer, fırtınanın yol açtığı hasarla ilgili olarak, ilçe genelinde bir okulun çatısının hasar gördüğünü, bir de Şehit Ercan Çelik öğrenci yurdunun çatısındaki güneş ısı panelinin uçtuğunu ifade etti.

 

 

Fırtınanın gündüz saatlerinde, öğrencilerin okulda ve çevresinde bulunduğu saatlerde gerçekleşmesinin olası bir felaketi önlemiş olduğunu da sözlerine ekleyen Müdür Ezer, çatı onarım çalışmaları Pazartesi gününe sarksa bile, eğitimi engellemeyeceğini söyledi.