Ayşe Keşir: Sorunu Çözeceğim, Teminatı Benim !..

Ayşe Keşir: Sorunu Çözeceğim, Teminatı Benim !..
24.09.2016 - 18:25
3917

Eğitim gördükleri bina İmam Hatip Lisesi kız bölümüne tahsis edildiği için, başka bir okulun üst katında eğitim görmek zorunda kalan Akçakoca Sosyal Bilimler Lisesi (SBL) öğrencilerinin velileri, sorunun çözümüne yönelik yaptıkları bir dizi görüşmenin ardından, en son Düzce milletvekili Ayşe Keşir’le bir toplantıda meseleyi masaya yatırdılar.

 

Başkan Öztürk: Keşir sorunu çözeceğine dair güvence verdi

Milletvekili Ayşe Keşir’le bir restoranda toplantı yapan Sosyal Bilimler Lisesi okul aile birliği yöneticileri, yapılan sohbetin oldukça olumlu geçtiğini ve Keşir’in kendilerine sorunu olumlu yönde çözeceğine dair güvence verdiğini belirttiler

Okul aile birliği başkanı Belma Öztürk ayrıca, SBL’nin kaybolmaması gereken bir bina olduğunu ifade eden Keşir’in kendilerine bu konuda elinden geleni yapacağını söylediğini belirtti.

Öztürk: ‘Keşir Sosyal Bilimler Lisesi Akçakoca kalmalı’ dedi

SBL okul aile birliği başkanı Belma Öztürk, gerçekleşen toplantıda milletvekili Keşir’e kendi binalarını istediklerini söylediklerini, Keşir’in ise sosyal bilimler lisesinin Akçakoca’da kalması gerektiğini söylediğini ifade etti.

‘Bu işin teminatı benim’ dedi

Keşir’in SBL binasının müstakil bir bina olarak Akçakoca’da kalması gerektiğini söylediğini belirten Belma Öztürk, Keşir’in bunun teminatının da kendisi olduğunu ifade ettiğini söyledi.

Yeni öğrenci yurdu da yetersiz

Barbaros Anadolu lisesinin üst katına taşınan SBL öğrencilerine yurt olarak da eski Varol Ünlü pansiyonunun tahsis edildiğini belirten Öztürk, 30 kişilik olan bu yurtta 50 kişinin kalmasının istendiğini, fakat son yağmurlarda çatıları akan, sıcak suları akmayan bu yurdun etüt odalarının da olmadığını sözlerine ekledi.

Bakan Faruk Özlü ve milletvekili Fevai Arslan’la görüşülecek

SBL okul aile birliği başkanı Belma Öztürk, bundan sonra da sorunun çözümü ve çocuklarının kendi okullarına yeniden dönebilmesi için Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakan Faruk Özlü ve milletvekili Fevai Arslan’da görüşeceklerini belirtti.

Meclis binasının önüne çadır kuracağız; Cumhurbaşkanımızla görüşeceğiz

‘’Bu olay çözülünceye kadar Meclis binasının önünde çadır da kuracağız, gerekirse sayın Cumhurbaşkanımızla da görüşeceğiz’’ şeklinde konuşan Öztürk, Pazartesi günü vali beyle görüşeceklerini, ardından da Ak Parti Düzce İl başkanıyla da bir görüşme gerçekleştireceklerini söyledi.

İlçe dışından aileler çocuklarını buradan alabilir

Çocuklarının başka bir okulun üst kısmına taşınmasının ardından, Akçakoca dışında yaşayan bazı ailelerin bu yeni durumdan sonra çocuklarını okuldan almayı düşündüklerini ifade etti.

Çocuklarının yeni okulları olan Barbaros lisesiyle yeterince uyum sağlayamadıklarını da belirten Başkan Öztürk, ‘’Bu durumda başka bir okula geçmeyi isteyebilirler. Öyle olursa Akçakoca’da zaten SBL diye bir okul kalmaz’’ dedi.

Kendi okuluna sahip çıkamayan Kaymakam, buraya Fen Lisesi getiremez

Okul aile birliği başkanı Belma Öztürk, İlçe Kaymakamı Mehmet Öztürk ile yaptıkları görüşmelerde, Kaymakam Özer’in Akçakoca’ya Fen lisesi getirmek istediğini söylerken, ‘’Kendi okuluna sahip çıkamayan bir yönetici, başka bir okulu nasıl buraya kazandıracak’’ siteminde bulundu. 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • İlhami Çelik
    İlhami Çelik
    3.04.2021 18:41

    İnsanın peşinde koştuğu en kutsal dava sonuna kadar haklı olduğu davadır. Hepinizin sonuna kadar haklı olduğunuz davanızda yanınızda olmaktan onur duyuyor saygılar sunuyorum.

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız