Veliler Çileden Çıktı

Plansız ve zamansız yapılmasına karar verilen güçlendirme çalışması Akçakoca ilçesinde eğitim krizinin patlak vermesine neden oldu. İkili eğitime geçilmesi sebebiyle gece saat 21,00’e kadar eğitim görecek öğrencilerin velileri çileden çıktı.

Veliler Çileden Çıktı
15.04.2022 - 23:36
Haber Merkezi
3480
2

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Akçakoca ilçesinde faaliyette olan okullarda yapılan depreme dayanıklılık testleri sorunlu olan okulların bazılarının yıkılması ve bazılarının da güçlendirilmesine karar verilmesi, okulların kapanmasına 2 ay kala krize neden oldu.

Yıkım ve güçlendirme  kararı alınan okulların öğrencilerinin ilçedeki diğer okullara yönlendirilmesi nedeniyle ikili öğretime geçilmesi velilerin tepkisine neden oldu.

 Alınan bilgiye göre, Akçakoca Kaymakamlığı, misafir öğrencilerin gelmesi ile okullarda  ikili eğitime geçileceğini ortaokul öğrencilerinin 13: 00- 21.00 saatlerinde eğitim görmesi kararlaştırıldı. Bu durum ise velileri çileden çıkarttı.

Bahattin Güçlü Ortaokulu velileri, çocuklarının akşam 21:00’ a kadar okulda kalmanın  hem çocuklar için zararlı olacağı gibi akşam yatma saatinde çocukların ders görmelerinin izahı olmadığını düşünüyorlar.

KARAR GÖZDEN GEÇİRİLMELİ

Konuyla ilgili açıklama yapan CHP ilçe başkanı Tuğrul Abanoz,

“ Okulların kapanmasına 2 ay gibi kısa bir zaman varken Piri Reis Ticaret Lisesinin tadilata girmesi ve bu sebeple Bahattin Güçlü Ortaokuluna taşınması sonucu öğleden sonra 15:00 da başlayan eğitimin 21:00 a kadar sürecek olmasının anlaşılır bir yanı yoktur.

Velilerimiz ile birlikte konunun tekrar gözden geçirilmesi ve mağduriyetlerin giderilmesi için bizde Milli Eğitim Müdürlüğündeydik. Sorduğumuz sorulara aldığımız cevaplar işi yokuşa sürmenin önüne geçmemektedir.

CHP Akçakoca İlçe Başkanlığı olarak alınan bu kaos getiren kararın bir kez daha gözden geçirilmesini her iki okul öğrencilerinin mağduriyetlerinin giderilmesini bekliyoruz “ dedi.

Öğrenci  velileri ise, bu duruma karşı çıkarak  çocuklarını okullara  göndermeyeceklerini açıkladılar.

 


 


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (2)

 • Düzce beyefendisi
  Düzce beyefendisi
  16.04.2022 13:21

  Biraz objektif olun. Kimsenin çocuğu 22.00 da uyumuyor. Bizler zamanında çadırlarda okuduk. Ve hiç birimizin bir yeri eksilmedi. Zorluğunu çektik ne çabuk unuttunuz. Deprem bölgesinde hasarlı,güçsüz ve yıkım kararı verilebilen bir binaya çocuklarınızı göndermek mi istiyorsunuz? Veya sırf itirazcı topluluk mantığıyla okula göndermemenin faydasını mı göreceğinizi sanıyorsunuz. Devam Akçakoca halkı,devam..

 • Zmly16
  Zmly16
  16.04.2022 02:58

  Anlaşılır bir yanı yoktur derken. Bunu anlamayacak kadar şey misiniz.?! Ya o okulda çocuğunuzun başına bir kaza gelse. Okullar için harekete geçilmiş. Deprem bölgesinde yaşıyorsunuz. Allah’ın akçakocalıları işiniz gücünüz yorum yapmak sadece. Biraz kafanızı çalıştırsanız ne güzel olur.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız