İnşallah gelen gideni aratmaz...

Düzce'de göreve başladığı günden bugüne kadar eğitim alanında hata üstüne hata yapan Tamer Kırbaç'ın Düzce'deki görevine son verildi. Kızağa çekilen Kırbaç'ın yerine ise İstanbul İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Emrullah Aydın Atandı.

İnşallah  gelen gideni aratmaz...
8.10.2023 - 09:06
Haber Merkezi
820

VİP MÜDÜR TUVALETİNE SESSİZ KALDI

Düzce'de bir kız meslek lisesinde kendisine özel lavabo yaptıran okul müdürünün hatasını görmezden gelen ve adeta savunmaya geçen Kırbaç, yaşanan keyfi olayın sehven olduğu açıklamasını yapmış ancak müfettişlerin tespitlerinde okul müdürünün bilerek ve isteyerek müdür VİP tuvaleti yaptırdığı tespit edilmişti.

DEPREMDE KEYFİNE BAKTI

Müdür Kırbaç, 23 Kasım 2022 tarihinde yaşanan depremde okulların sorunlarıyla ilgilenmek yerine daha çok piknik yaparak vakit geçirdi. Depremden hasar gören okulların bir an önce onarımı yada yenisinin yapılması için uğraşması gereken Kırbaç'ın keyfine bakması hem bürokrasiyi hem siyasileri rahatsız etti.

TURGUT ÖZAL KONUSUNDA SINIFTA KALDI

Turgut Özal Anadolu Lisesi'nin yeni okula taşınması konusunda da sınıfta kalan Kırbaç'ın tutumu nedeniyle Düzce'de ilk kez veliler yürüyüş düzenlediler. Hatta veliler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a mektup yazarak şikayetlerini dile getirdiler.
Düzce Milli Eğitim Müdürlüğü’nde son dönemde sorun ve kaoslar bitmezken, whatsapp ihbar hattımıza gelen bir yazıda İl Milli Eğitim Müdürü Tamer Kırbaç’ın yaz tatili boyunca bir okulun pansiyonunda kendisine VİP oda hazırlattığı iddia edilirken, okul ve pansiyon ismi ise bildirilmedi. Aynı ihbarda pansiyonun bağlı olduğu okul müdürünün ise yaz boyunca kuzu çevirme partileri düzenlendiği iddialar arasında yer aldı.

PONSİYONDA VIP ODA YAPTIRDI

Müfettiş raporları ile kanıtlanan başka bir skandal daha ortaya çıktı. Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde eğitim alanında kaos ve sorunlar bitmezken, whatsapp ihbar hattına gelen bir mektup içinde yer alan iddialar bu kadar olmaz dedirtti. Mektuptaki iddialara göre İl Milli Eğitim Müdürü Tamer Kırbaç, yaz aylarında depremde zarar gören okullarla ilgilenmek yerine bir okulun pansiyonunda kendisine VİP oda yaptırarak yaz tatilinin bir bölümünü bu pansiyonda geçirdi.

PANSİYONUN HESABINDAN KUZU ÇEVİRTTİ

Diğer yandan iddiaların devamında ise pansiyonun bağlı olduğu okul müdürü yaz dönemi boyunca İl Milli Eğitim Müdürü Tamer Kırbaç’ın rahat etmesi için kuzu çevirme partileri düzenledi. Bu mangal partilerinin ücretleri ise pansiyon ödeneklerinden karşılandı. Okul müdürü bu hizmetlerinin karşılığında ise 8 yılını doldurmasına rağmen aynı okulda görevlendirilmeye devam etti.

OKUL MÜDÜRÜNÜN AYNI OKULDA KALMASINI SAĞLADI

Whatsapp ihbar hattımıza gelen mektupta, “İl Milli Eğitim Müdürü ve ekibi niçin sorunları çözmüyor? Çünkü çok yoğunlar. Her akşam kuzu keserek mangal keyfi sürülen yaz tatili boyunca çok yoruldular. Fırsat bulamadılar. Kuzuyu kesen Okul Müdürü de kendi cebinden kesseydi ! (…neyse pansiyon ödeneğinden!) O kadar pervasızlaşılmış ki kuzuyu sırtında taşırken çekilen fotoğrafları sosyal medyada paylaşmaktan çekinmiyorlar. Hatta bir pansiyonda İl Milli Eğitim Müdürünün kendisine VİP oda yaptırdığı, yaz boyunca o odayı kullandığı ve okul müdürünün her akşam ziyafet verdiği konuşuluyor… Tabi her şeyin bir diyeti var…Kuzuyu yediren Okul Müdürü sekiz yılını doldurduğu halde hile ile kendi okuluna mevzuatı yok sayarak görevlendiriliyor, anlaşılan tekkeyi bekleyen çorbayı içiyor. Pardon, çorbayı içen tekkeyi teslim ediyor…Çok konuşulacak şey var. Şimdilik bu kadarı bilinsin istedik. Daha çok malzeme var…Kamuoyunun bilgilendirmek boynumuzun borcu”. denildi

DÜZCE LİSESİ FİNAL OLDU

Düzce Lisesi tabelası konusunda ortada bir sorumlu varsa, sorunun kaynağı olan ancak yaşanan sıkıntıda kenara çekilip sessizliğe bürünen Kırbaç'ın bu hatası görmezden gelinmedi. Kırbaç eksi üstüne eksi yiyince Düzce'den gönderildi.

SKANDALLARIN MÜDÜRÜ

Kırbaç daha önceki görev yerlerinde de yaşadığı sıkıntı ve skandallarla gündeme geldi. Yapılan arşiv araştırmalarında Kırbaç'ın her görev yerinden aynı şekilde kovulduğu ortaya çıkmıştı.

YENİ MÜDÜR İSTANBUL'DAN GELDİ

Kırbaç'ın Düzce'den kovulmasıyla yerine İstanbul İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Emrullah Aydın atandı.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız