Fatura müdüre kesildi! Görevden alındı!

Turgut Özal Anadolu Lisesi okul binasıyla ilgili sorunu çözemeyen İl Milli Eğitim Müdürü Tamer Kırbaç, okulların açılmasına bir kaç gün kala faturayı Okul Müdürü Mehmet Dişçi’ye kesti. Kırbaç, okul müdürünü görevden aldı.

Fatura müdüre kesildi! Görevden alındı!
8.09.2023 - 16:50
Haber Merkezi
1687
1

Düzce’nin en başarılı öğrencilerinin tercih ettiği okullar arasında olan Turgut Özal Anadolu Lisesi binası 23 Kasım 2022 tarihinde yaşanan depremde ağır hasar alarak yıkılmasına karar verildi. Öğrenciler ise belli bir dönem değişik okullarda eğitim ve öğretime devam ederken, Azmimilli Mahallesi’nde bulunan çelik binaya taşınmaları gündeme geldi. Ancak okul velileri Azmimilli İlkokulu binasının yetersiz olduğunu savunarak çocuklarını bu okula gönderememek için çeşitli toplantılar ve açıklamalar yaptılar.

Düzce’de birden fazla alternatif varken İl Milli Eğitim Müdürü Tamer Kırbaç liseli öğrencileri yetersiz okula sıkıştırmakta ısrar edince veliler bu kez Ankara’ya kadar uzandılar ve durumu Milli Eğitim Bakanlığı’na ilettiler. Süreci kontrol edemeyen ve bir yöneticiye yakışmayacak tavırlarla kararlar veren İl Milli Eğitim Müdürü Kırbaç bu yüzden soruşturma geçirdi.

Sürecin kontrolünde zorlanan Kırbaç, faturayı ise Okul Müdürü Mehmet Dişçi’ye kesti. Adeta intikam alırcasına davranan ve Okul Müdürü Dişçi’nin velileri kontrol edemediğini savunan Kırbaç’ın görevden aldığı Dişçi’nin Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nde görevlendirileceği öğrenildi.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Tarık Albay
    Tarık Albay
    9.09.2023 23:29

    Ne güzel sen İl Milli Eğitim müdürü olarak bir şey yapma sonra senin yüzünden istediğini yapamayan okul müdürüne cezayı kes

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız