Turgut Özal ailesine ayıp ettiniz!

Düzce’de 23 Kasım 2022 yılında yaşanan depremin ardından hasar gören ve öğrencileri başka okullara taşınan Düzce’nin proje okullarından Turgut Özal Anadolu Lisesi yine 1999 yılında yaşanan depremde yıkılan ve o günden bugüne kadar prefabrik yapıda hizmet veren Azmimilli İlkokulu binasına taşınacak olmasını Oxijen TV Genel Yayın Yönetmeni Nevzat Cingirt köşe yazısına taşıdı.

Turgut Özal ailesine ayıp ettiniz!
20.07.2023 - 07:08
Haber Merkezi
975
2

Düzce'nin en köklü, en başarılı liselerinden olan; eğitim hayatına başladığı ilk yıllardan itibaren mezun verdiği binlerce öğrencisini ülkemizin en parlak üniversitelerine göndermeyi başaran Turgut Özal Lisesi’ne, hurdası çıkmış 23 yıllık teneke yığınında eğitim görmeyi layık gördüler.

İlköğretim öğrencilerinin ihtiyacına göre imal edilen prefabrike yapıda lise eğitimi yapmayı bu çağda akıl ve mantıkla izah edebilen kimse var mı?

Varsa çıksın, kamuoyunu ikna etsin.

**

1999 Düzce depreminden beri şehrimizin en parlak gençlerinin eğitim gördüğü Turgut Özal Lisesine yeni bina yapmayı başaramayan AK Partili siyasetçilerimiz, belediye başkanımız, milletvekillerimiz…

Eğitim camiasına çözüm diye gösterdiğiniz, teneke sınıflar mı?

Buysa, gerçekten yazık!

**

Evladı en iyi okulda okusun diye her türlü fedakarlığı göze alan anne babalara,

Kendilerine emanet edilen öğrencileri hayata hazırlamak için fedakârca çalışan, okulun eğitim çalışanlarına,

Memleketin en iyi üniversitelerine girmeyi başarmak için Turgut Özal’ı tercih eden, 800 öğrenciye ayıp ettiniz…

**

Yeri gelmişken, sendika aidatı almaktan gayri hiçbir iş yapmayan eğitim sendikalarına ne demeli…

Yaklaşık 50 çalışanı, 800 öğrencisi ve onların anne- babaları ile büyük bir camia olan Turgut Özal ailesine yapılan haksızlık karşısında Eğitim Bir Sendikası başta olmak üzere sendikalar neden sessiz?

Okulların açılmasına kısa bir süre kala bir oldu bitti ile karşı karşıya kalan Turgut Özal ailesinin yaşayacağı sosyal travma umurunuzda değil mi yoksa?

Böylesi zor bir anda öğretmenin, öğrencinin ve okul aile birliğinin yanında olmayacaksanız da ne zaman olacaksınız?

*

CHP Milletvekili sayın Talih Özcan;

CHP, İYİ Parti, Gelecek, DEVA, Demokrat ve Saadet Parti il başkanları,

Siz neden suskunsunuz?

Mağdur olan Turgut Özal ailesi için yapabileceğiniz hiçbir şey, söylenebilecek hiçbir sözünüz yok mu?

**

Düzce İl Milli Eğitim Müdürü Tamer Kırbaç beye de bir çift lafımız olsun…

3 Şubat 2023 tarihinde katıldığınız canlı yayında “ Azmimilli İlkokulu’nu bir sezon daha eski binasında tutarak yeni binayı Turgut Özal Anadolu lisesi olarak kullanacağız” sözünüze ne oldu?

Verdiğiniz sözden neden vazgeçirdiniz.

Düzce kamuoyu önünde yalancı durumuna düşmenize neden olan, asıl gerekçe ne?

Kamuoyu karşısına çıkın, açıklayın…


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (2)

 • Akçakoca Sevdalısı
  Akçakoca Sevdalısı
  21.07.2023 11:08

  En başarılı! olanlar çook iyi yaşasın diğerleri ne hali varsa görsün mü? Akçakoca Lisesi sorun yaşıyor ama Akçakoca ticaret Lisesi 40 yıldır sorun yaşıyor ilk kurulduğu Atatürk Orta Okulunun binasında orta okul öğrencileri ile beraber eğitime devam ediyor. Ancak bu kadar itilip kalkılırdı bir okul öğrenciler ayda bir okul nerede diye soruyorlar, ama çözüm yok. Üvey evlat sevilmeyen evlat durumunda ir okul olmuş Akçakoca Piri Reis Lisesi

 • Akçakocali
  Akçakocali
  20.07.2023 12:50

  Nevzat cingirt sen önce memleketin Akçakoca nın lisesi ile ilgilen! Lise binası yıkılalı 2 yıl oldu! Taş üstüne taş konmadı! İmam-hatip binasına yerleştirildiği için mi rahatsın bu kadar? Aynı durum tam tersi olsa neler yazardın acaba? Çok samimi durmuyorsun!

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız