Arsal ve Turgut Özal nerede eğitime devam edecek?

Akçakocalı öğrencilerinde taşımalı sistemde eğitim gördüğü Arsal Anadolu ve Turgut Özal Anadolu Lisesi'nin hangi okullarda eğitime devam edecekleri belli oldu.

Arsal ve Turgut Özal nerede eğitime devam edecek?
30.11.2022 - 14:25
Güncelleme 30.11.2022 - 20:20
Haber Merkezi
11551

Geçtiğimiz hafta yaşanan depremin ardından Düzce'ye gelen Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, depremde hasar gören 4 okulun boşaltılacağını, öğrencilerin başka okullara taşınacağını bildirmişti. Arsal Anadolu ve Turgut Özal Anadolu Lisesi'nin hangi okullara taşınacağı belli oldu.

23 Kasım sabahı yaşanan 5,9 şiddetindeki depremin ardından Düzce'ye gelerek okullarda meydana gelen hasarı inceleyen ve bilgi alan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 4 okulun boşaltılacağını, öğrencilerin başka okullarda eğitimlerine devam edeceğini açıklamıştı. Özer, hasar gören bu okullarda teknik inceleme yapılacağını, öğrencilerin başka okullara taşınmasının ücretsiz sağlanacağını kaydetmişti.  Bakan özer, Cumayeri Ortaokulu, Hamidiye Şehit Özgür Işık okulu, Turgut Özal Anadolu Lisesi ile Arsal Anadolu Lisesi'nin eğitime kapatıldığını bildirmişti.

 

Bakan Özer'in açıklamalarının ardından Turgut Özal Anadolu Lisesi ile Arsal Anadolu Lisesi öğrencilerinin hangi okula taşınacağı belli oldu.

TURGUT ÖZAL İBNİ SİNA MTAL’A

 2 okulda oluşan hasarın Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkilileri ile bakanlığın inşaat emlak genel müdürlüğü yetkililerince yerinde incelendiği ve rapor işlemleri sonuçlanıncaya kadar; Turgut Özal Anadolu Lisesi'nin , Düzce İbni Sina MTAL/ Anadolu İmam Hatip Lisesi'ne taşınarak, İbni Sina MTAL/ Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin sabahçı, Turgut Özal Anadolu Lisesi'nin öğlenci olarak ikili öğretime geçmesine,

ARSAL 15 TEMMUZ’A

Arsal Anadolu Lisesinin , Düzce 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi'ne taşınarak , 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi'nin sabahçı, Arsal Anadolu Lisesi öğrencilerinin öğlenci olarak ikili öğretime geçmesine, bu okullarda ders süresinin 30 dakika olarak belirlenmesine karar verildi.


Editör: N. Cingirt