EĞİTİM ALANI TİCARET ALANINA DÖNÜŞTÜRÜLEMEZ

EĞİTİM ALANI TİCARET ALANINA DÖNÜŞTÜRÜLEMEZ
17.06.2021 - 13:42
1267
1

Düzce merkez Şerefiye Mahallesi’nde yıllardır eğitim veren ve Düzce’nin en eski okullarından biri olan İsmetpaşa Ortaokulu’nun  ihale ile satışa çıkartılma kararının ardından Okul Aile Birliği üyeleri ve veliler basın açıklaması düzenledi.

Düzenlenen basın açıklamasında Şerefiye Mahallesi Muhtarı Aziz Şahin, İsmetpaşa Ortaokulu aile birliği başkanı Emine Sarıkaya ve veliler bir araya geldi. Okulun ihale ile satışa çıkarılması kararına tepki gösteren veliler ve okul aile birliği üyeleri “ Plan tadilatı Hazır, eğitim alanı da gitmiş yerine ballı bir ticaret gelmiş “ diye tepki gösterdiler.

PEKİ BUNDAN KİMİN HABERİ VAR?

“Peki bundan kimsenin haberi var mı?” diye soran veliler; “  Okulun gerçek sahiplerinin haberi yok! Velilerin haberi yok! Mahalle sakinlerinin haberi yok! Biz bu kararı basından duyuyoruz” diyerek tepkilerini dile getirdiler. Okulun satış kararının iptal edilmesini isteyen veliler basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

OKULUN KAPATILMASINA KARŞIYIZ

“ İsmetpaşa Ortaokulunun kapatılmasına karşıyız. Öğrencilerin dağıtılarak geçici binalarda eğitim almalarına ve eğitim kalitesinin düşmesini kabul etmiyoruz. Söz konusu arsanın imar planında ticaret alanına dönüştürülecek işyeri binası yapılacak olmasına itiraz ediyoruz ve arsanın satılmasına karşıyız.

HUKUKİ HAKLARIMIZI ARAYACĞIZ

Taleplerimizin karşılanmasını yerel idarecilerden bekliyoruz. Aksi takdirde her türlü hukuki haklarımızı ve sivil farkındalığımızı kullanarak, netice alıncaya kadar kentin geleceğine sahip çıkmak adına haklarımızı aramaya devam edeceğiz”


Editör: N. Cingirt