Fedai Karabıyık Meslek Lisesi, proje okulu oldu…

Fedai Karabıyık Mesleki Teknik Anadolu Lisesi, Akçakoca Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Nazım Pazvant’ın  girişimleri ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği çatısı altına girrek, proje okulu yapıldı..

Fedai Karabıyık Meslek Lisesi, proje okulu oldu…
12.07.2023 - 14:59
Güncelleme 13.07.2023 - 06:27
Haber Merkezi
846

1981 yılından bu yana Akçakoca’da mesleki ve teknik eğitim veren Fedai Karabıyık MTAL (Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’ Akçakoca Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Nazım Pazvant’ın  girişimleri ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği çatısı altına girmiş ve proje okulu olmaya hak kazandı.

 İKİ YENİ BÖLÜM İLAVE EDİLDİ

Akçakoca TSO Başkanı Mehmet Pazcant’tan alınan bilgiye göre, Elektrik Elektronik Teknolojileri Alanı, Makine Teknolojileri Alanı, Metal Teknolojileri Alanı ile  Grafik ve Fotoğraf Alanlarında hizmet veren  beceri kazandırarak birçok sektörde ihtiyaç duyulan elemanları istihdam etmeyi hedefleyen  Akçakoca Fedai Karabıyık Mesleki Teknik Anadolu Lisesi,   TOOB bünyesine katılmış olup açılan iki yeni bölümle desteklenerek gelişen teknolojiye  yatkın eleman yetiştirme kapasitesini artıracak.

ARAÇ GEREÇ PARKI YENİLENDİ

TOOB Bünyesine alınma çalışmaları konusunda özverili çalışmalarda bulunan ve  proje Yürütme Kurulu Başkanı  olan ATSO Başkanı Mehmet Nazım Pazvant konu ile ilgili olarak yaptığı bilgilendirmede ;”Okulumuza  metal ve grafik bölümlerini açarak iki yeni bölüm le destekledik.  Son teknoloji materyaller sıfır alınarak yeni atölyeler kurulumunu sağladık. Bunun yanısıra Okulumuzun atölyelerini ve  araç gereçlerini yeniledik. Devam eden yeni okul yapım çalışmalarına  TOBB olarak nasıl katkı verebileceğimizi gündemimize aldık” dedi.

ÖĞRENCİ SAYISI HER GEÇEN GÜN ARTMAKTA

Okulun her ihtiyacı ile yakından ilgileneceklerinin altını çizen Pazvant;” Öğrenci sayımız her yıl kademeli olarak artmakta. Kaliteli  staj imkanı sağladığımız öğrencilerimize  mezun olmadan iş  garantisi sağlıyoruz. Ayrıca  başarılı öğrencilerimize odamız tarafından burs imkanları sağlanmaktadır. Sanayicilerimizin ihtiyaçları ile alakalı yeni bölümlerin açılması için ,  Türkiye’nin neresinde olursa olsun alanında başarılı öğretmen getirilmesini sağlayacak   5 kişilik protokol yürütme kurulunu  direk yetkilendirdik. Okulla ilgili kararlar başkanlığımızca oluşturulan komisyon tarafından alınıyor. Oluşturduğumuz  son derece dinamik yapı sayesinde  hiç bir bürokratik engele takılmadan  okulun ve öğrencilerin her türlü ihtiyaçları ve gelişim için gerekli şartlar odamız ve üye sanayicilerimiz sayesinde beklemeden karşılanmaktadır.” dedi.

AKÇAKOCA OSB’YE TEKNİK ELEMAN YETİŞTERECEK

 Pazvant ayrıca Organize Sanayi bölgesinin eleman ihtiyacını karşılamak için okulda metal bölümünü açtıklarını  burada kaynakçılık öğreterek öğrencilerin iş sahibi olmasını sağlayacaklarını sözlerine ekledi.

Akçakoca fedai Karabıyık okulu Tobb bünyesine katılmış bir okulumuz iki yeni bölüm le desteklenmiş metal ve grafik bölümleri yeni atılmıştır son teknoloji metreryaller sıfır alınarak yeni atölyeler kurulmuştur öğrenci sayımız her yıl kademeli olarak artmakta mezun öğrencilerimiz mezun olmadan iş sahibi olmaktadır staj imkanları oldukça fazla ve kalitelidir öğrencilerimize odamız tarafından burs imkanları sağlanmaktadır sanayicilerimizin ihtiyaçları ile alakalı yeni bölümlerin açılması alanında başarılı Türkiye’nin neresinde olursa olsun öğretmen getirilmesi 5 kişilik protokol yürütme kurulunun direk yetkisinde hiç bir bürokratik engele takılmayan son derece dinamik yapıdadır okulun ve öğrencilerin her türlü ihtiyaçları ve gelişim için gerekli şartlar odamız ve üye sanayicilerimiz sayaseninde beklemeden karşılanmaktadır.

Okulumuz Fedai Karabıyık Mesleki ve Teknik Anadolı Lisesi olarak öğrencilerimizi seçtiği meslek alanında yetiştirip, öncelikle ilçemizde bulunan fabrikalarda iş sahibi yapıyoruz. Yerel yerleştirmede (sınavsız) öğrenciler okulumuzu tercih ettiğinde makine teknolojisi, elektrik elektronik teknolojisi , grafik ve fotoğraf  alanlarında yerleştirmeye hak kazanmış olacaklar.

Merkezi yerleştirmede (sınavlı) öğrenciler okulumuzu seçtiğinde  metal teknolojisi alanına yerleşmeye hak kazanacaklardır. İlçemizde bulunan OSB’nin nin personel ihtiyacı okulumuzda karşılanacaktır” ifadelerinde bulundu.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız