Okullara 125 Hizmetli Alınacak

Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda; okulların bakım, onarım ve temizliği için mevcut çalışan TYP çalışanlarına ilave olacak şekilde 125 kişiye yönelik 3 ay süreli Toplum Yararına Programı uygulanacak.

Okullara 125 Hizmetli Alınacak
15.01.2022 - 05:47
Haber Merkezi
1108

1 Mart ile 30 Mayıs 2022 tarihleri arasında 3 ay süreli uygulanacak Toplum Yararına Programı için 24 Ocak 2022 başlayacak olan başvurular, 30 Ocak 2022 tarihinde sona erecek.

Projede çalışmak isteyen kişiler müracaatlarını ALO 170 iletişim hattı üzerinden telefon marifetiyle veya İŞKUR internet sayfası üzerinden (https://esube.iskur.gov.tr/) online olarak yapılabilecek. COVİD-19 pandemisi tedbirleri nedeniyle Kurumdan başvuru alınmayacak.

Program süresince, katılımcılar 4857 sayılı İş Kanunu kapsamında çalıştırılacak , çalışanlara asgari ücret üzerinden aylık olarak ödeme yapılacak.

Programa başvuru yapacak adayların;

İŞKUR’a kayıtlı işsiz olmak,

Başvuru tarihinden önceki son bir aylık sürede işsiz olmak,

18 yaşını tamamlamış olmak, (Erkek adaylarda 35 yaşın üzerinde olan adaylara öncelik verilecektir.)

İŞKUR tarafından düzenlenen kurs programlarına başvuru tarihinden önceki son altı aylık süre içinde katılmamış olmak,

İl sınırları içinde ikamet etmek,

Emekli ve malul aylığı almıyor olmak,

Öğrenci olmamak (Açıköğretim okulu öğrencileri hariç),  şartlarını taşımaları gerekiyor.

Toplum Yararına Programa aynı aileden 1 kişi katılabilecek ayrıca aynı ailede iki sigortalı var ise 3 ncü kişinin bu programa katılması mümkün olmayacak.

Programa kabul edilebilmek için müracaatçıların hane gelirlerine bakılacak. Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine göre müracaatçıyla aynı evde ikamet eden yakınlarınınaylık gelirlerinin brüt asgari ücret tutarının 1,5 (bir buçuk) katını geçmeme şartı aranacak. Bu tutarın üzerinde hane geliri olanlar programa kabul edilmeyecek.

Aktif sigortalı olanlar, vergi mükellefi olup işveren statüsünde BAĞ-KUR’lu olanlar programa katılamayacak.

Daha önceki programlardan mazeretsiz ayrılanlar, yasaklı durumda olanlar programa alınmayacak.

Terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olan kişiler programa katılamayacak.

Program dâhilinde çalışacak adayların seçimi noter huzurunda yapılacak kura çekimi ile belirlenecek.


Editör: N. Cingirt