Son itiraz tarihi 2 Ocak 2023

Düzce’de meydana gelen 5,9 büyüklüğündeki depremin ardından Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından yapılan hasar tespit çalışmaları tamamlandı...

Son itiraz tarihi 2 Ocak 2023
4.12.2022 - 13:27
Kaynak: Haber Merkezi
1973

Düzce’de meydana gelen 5,9 büyüklüğündeki depremin ardından Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından yapılan hasar tespit çalışmaları tamamlanarak listeler muhtarlıklarda askıya çıkarıldı. Hasar tespit sonuçlarına itiraz etmek isteyen vatandaşların 2 Ocak 2023 tarihine kadar başvuru yapmaları istendi.

Düzce’de 23 Kasım tarihinde meydana gelen depremin ardından hasar alan binalarda Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı hasar tespit çalışmalarını tamamlayarak listeleri muhtarlıklarda, e-devlet üzerinden ve Çevre, Şehircilik ve İlklim Değişikliği Bakanlığı’nın resmi internet sitesinden askıya çıkardı. Hasar tespit sonuçlarına itiraz edecek olan vatandaşların belirlenen süre içerisinde oluşturulan itiraz noktalarına itiraz edebilecekleri bildirildi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada “Düzce ilimizde 23 Kasım 2022 tarihinde 5,9 büyüklüğünde meydana gelen deprem sonrası 341 mahallede gerçekleştirilen bina hasar tespit çalışmaları tamamlanarak valilik ve AFAD il müdürlüğüne teslim edilmek suretiyle 4 Aralık 2022 tarihinde askı listeleri tüm muhtarlıklarda ilan edilmiş olup, ayrıca e-devlet ile hasartespit.csb.gov.tr web adresinden de hasar tespit sonuçları yayınlanmıştır. İlan edilen hasar tespit sonuçlarıyla ilgili itiraz süreci 2 Ocak 2023 tarihinde sona erecektir. Bu süre içerisinde hasar tespit sonuçlarına itiraz edecek vatandaşlarımız, valilik ve kaymakamlıklarda kurulan itiraz kabul noktaları ve e-devlet üzerinden başvuru yapabileceklerdir” denildi.


Editör: N. Cingirt