Mutluluğa Kurşun Sıkma Geleceği Karartma

Düzce Valiliği, Vatandaşlarımızın huzur ve güven ortamı içinde yaşamalarını temin etmek için “Mutluluğa Kurşun Sıkma Geleceği Karartma” sloganı ile, düğün, asker uğurlama, bayram gibi kutlamalarda istenmeyen olaylar yaşanmaması için silah kullanımına dikkat çekti.

Mutluluğa Kurşun Sıkma Geleceği Karartma
16.06.2022 - 16:55
Haber Merkezi
288

Valilikler tarafından yapılan açıklamada, Devletin vatanaşın huzur ve güvenliğini sağlamanın  en temel amaç ve görevlerinden olduğu belirtilerek,  kişilerin can güvenliğinin korunması, suç işlenmesinin önlenmesi ve kamu düzeninin korunmasının İçişleri Bakanlığının  görev ve yetkileri arasında sayıldığı kaydedildi.

 Açıklamada;

Kültürümüzün bir parçası olan bayram, düğün, asker uğurlama, spor müsabakası gibi kutlama ve etkinlikler sırasında/sonrasında ateşli silahla havaya ateş açılması ve “maganda kurşunu” olarak da adlandırılan istenmeyen olaylar sonucu meydana gelen toplumda da tedirginliğe yol açan üzücü olayların önüne geçilmesi kamu düzeninin muhafazası açısından büyük önem arz etmektedir. İlgi kanun uyarınca, “Kişilerin hayatı, sağlığı veya malvarlığı bakımından tehlikeli olacak biçimde ya da kişilerde korku, kaygı veya panik yaratabilecek tarzda Silahla ateş eden veya patlayıcı madde kullanan kişi, altı aydan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.” hükmü amirdir. ifadelerine yer verildi.

 

 Bu nedenle; İçişleri Bakanlığın “Mutluluğa Kurşun Sıkma Geleceği Karartma” sloganını içeren, görseller içerdiği bildirildi.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız