Valiler toplantında gündem, düzensiz göç

7. Bölge Düzensiz Göçle Mücadele Koordinasyon Toplantısı, Eskişehir'de yapıldı. Toplantıya Düzce Valisi Cevdet Atay ve Bolu Valisi Erkan Kılıç da  katıldı. Toplantıda düzensiz göç hareketi ele alındı

Valiler toplantında gündem, düzensiz göç
26.05.2022 - 07:29
Haber Merkezi
359

Eskişehir Valisi Erol Ayyıldız'ın ev sahipliğinde düzenlenen toplantıya, Ankara Valisi Vasip Şahin, Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, Bartın Valisi Nurtaç Arslan, Bolu Valisi Erkan Kılıç, Düzce Valisi Cevdet Atay, Karabük Valisi Fuat Gürel, Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, Kırşehir Valisi Hüdayar Mete Buhara, Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz ile illerin emniyet müdürleri, jandarma ve sahil güvenlik grup komutanları ile göç idaresi müdürleri katıldı.

GÖÇMEN İSTATİSTİKLERİ PAYLAŞILDI

Düzensiz göçle mücadele kapsamında iller bazında yürütülen faaliyetlerin değerlendirildiği toplantıda, Ankara, Aksaray, Bartın, Bolu, Düzce, Eskişehir, Karabük, Kırıkkale, Kırşehir ve Zonguldak'ta yaşanan düzensiz göç ve göçmen olaylarının güncel durumu, önlemler, çalışmalar ile istatistiki bilgiler paylaşılarak istişarelerde bulunuldu.

HER İLİMİZ ÜZERİNE DÜŞENİ YAPIYOR

Ankara Valisi Şahin, toplantıda yaptığı konuşmada, Düzensiz Göçle Mücadele Koordinasyon Toplantısı'nın 6 ayda bir düzenlendiğini belirtti.  Şahin, "Düzensiz göçle mücadelede her bir ilimiz, üzerine düşen gayreti göstermeye çalışıyor. Düzensiz göçün getirdiği sorunları önlemeye, bununla mücadele etmeye çalışıyorlar. Daha çok koordinasyon içerisinde ve birlikte çalışmamız, birlikte mücadelemizle sınır illerimize destek vermiş oluruz." dedi.

ÖRNEK ALINAN BİR TUTUM SERGİLENDİ

Eskişehir Valisi Ayyıldız da göç ve göçmenlerin, çağın en önemli insanlık meselelerinden biri olduğunu, siyasi, ekonomik, sosyal ve kültürel anlamda uluslararası ilişkiler ile ülkelerin politikalarının temel belirleyicisi haline geldiğini kaydetti.Ayyıldız, "Ülkemiz göçmenlere kapılarını açmış, ihtiyaç duyanları koruma altına almış, göçmenlerin sorunları için bütün imkanlarını seferber etmiş, yasal düzenlemeler ve kurumsal yapılanmalarla dünya kamuoyu tarafından da saygı duyulan, örnek alınası bir tutum sergilemiştir." ifadelerini kullandı.

 


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız