Pazvant’tan Çakar’a destek

Akçakoca Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Pazvant, Prof. Dr. Nigar DEMİRCAN ÇAKAR’ın istifasıyla ilgili gelişmeleri değerlendirdi.

Pazvant’tan Çakar’a destek
4.06.2022 - 07:00
DHA
659

Akçakoca Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Pazvant, Prof. Dr. Nigar DEMİRCAN ÇAKAR’ın istifasıyla ilgili gelişmeleri değerlendirdi.

*

"3 Fakülte ve 3 bin öğrenciyle kurulan ancak bugün 30 binden fazla öğrenci ve 14 fakültesiyle Şehrimizin gözbebeği olan Düzce Üniversite’mizin, 2018 yılında Cumhurbaşkanımız tarafından üstün başarı ödülü ile taltif edilmiş olan çok kıymetli Rektörü Prof. Dr. Nigar DEMİRCAN ÇAKAR hocamızın herhangi bir gerekçeye matuf olmayan istifasını derin bir teessür ve şaşkınlıkla öğrenmiş bulunmaktayız.

Üniversitemiz; 2021 genç üniversiteler sıralamalarında Dünya üçüncülüğü, Times Higher Education Dünya Üniversite Sıralaması 2022’de Mühendislik Türkiye 1.liği gibi başarılarıyla dikkat çekmekte, Türkiye ve Dünya sıralamalarında emin adımlarla ilerlemektedir. Artık köklü üniversiteler pek çok alanda rekabet eder duruma gelmiştir. Çevre ve sağlık gibi zor bir alanda ilk ihtisas üniversitesi olma misyonunu büyük bir başarı ile yürütmekte, kendi tescilli markaları ile sağlık ve kozmetik ürünler üretmektedir. Mezun sporcuları üst üste Dünya Şampiyonlukları ile sadece Düzce’mizin değil ülkemizin iftiharına vesile olmaktadırlar. Muhtelif akademik, kültürel sanatsal organizasyonlara katılan öğrencilerinin başarılarına yağmur gibi ödül yağmaktadır. İl merkezi ve bütün ilçelerinde İstihdam Meleği projesi ile öğrencilerimiz henüz mezun olmadan sektörde istihdam edilmekle ülkemizde bir ilk hayata geçirilmiştir.

Büyükşehir vasfı olan yerlerdeki 11 devlet üniversitesi dışında Siyasal Bilgiler Fakültelerinden birisinin 2016 yılında Akçakoca’mıza kazandırılmış olması büyük bir ayrıcalıktır. Akçakoca Yerleşkesinde eğitim gören 15 farklı ülke öğrencilerine Akçakocamız ev sahipliği yapmaktadır. İlçemize Fındık Araştırma ve Uygulama Merkezi kurulmuş, bina - fındıklık tahsisleri yapılmış ve faaliyete geçmek üzeredir, Bölgemizin İstanbul dahil hemen hemen en büyük Üniversite Gastronomi mutfağı Akçakoca yerleşkesine kurulmuştur. Geçtiğimiz hafta ülkemizin önde gelen iş insanları, sanatçı ve şeflerinin katılımıyla Gastronomi Festivali gerçekleştirilmiştir. Geçtiğimiz ay Odamız ve Üniversite işbirliğiyle Turizm Çalıştayı düzenlenmiştir. Art arda ilçemize ve sektörlere dokunan baş döndürücü yoğunluktaki etkinliklere Üniversitemiz öncülük etmektedir. MYO’muzun tüm bölümleri %100 doluluk oranındadır.

Ziyadesiyle sayabileceğimiz pek çok başarılı hizmet ve faaliyete liderlik etmiş olan ve yakında hayata geçireceği yeni projelerden büyük bir heyecanla bahseden kıymetli Rektörümüzün istifası Düzce’mizde olduğu gibi ilçemizde de derin bir teessüre neden olmuştur.

Başta ülkemize ve Düzce’mize, hususen ilçemiz Akçakoca’ya katkıları, kazandırdıkları, unutulmaz hizmetleriyle kalıcı izler bırakan değerli hocamız, Rektörümüz Prof. Dr. Nigar DEMİRCAN ÇAKAR hocamıza teşekkürü bir borç biliyoruz. Biz başarılarının Düzce ile sınırlı kalmayacağına ve ülkemiz için daha çok yapacak hizmetlerinin olduğuna inanıyoruz."

Mehmet N. PAZVANT

Akçakoca Ticaret ve Sanayi Odası

Yönetim Kurulu Başkanı


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız