Üniversite Hastanesinde Ebola paniği...

İş için Uganda’ya giden ve dönüşünde sağlık durumu kötüleşen Düzceli S.A, kaldırıldığı Üniversite Hastanesi’nde karantinaya alındı. S.A’nın ebola virüsü kaptığından şüpheleniliyor.

Üniversite Hastanesinde Ebola paniği...
30.11.2022 - 20:35
Haber Merkezi
2391

Uganda’ya iş nedeniyle giden ve ölümcül ebola virüsü bulaştığı tahmin edilen Düzeli S.A, Üniversite Hastanesi’nde karantina altına alındı.

İl Sağlık Müdürü  Dr. Yasin Yılmaz, Beyköy’de ikamet eden S.A’nın ebola hastalığı belirtileri gösterdiğini ve Üniversite Hastanesi’nde karantina altına alındığını doğruladı.

Edinilen bilgiye göre, geçen ay iş için Uganda’ya giden 53 yaşındaki S.A, geçen hafta Türkiye’ye döndü. Düzce’nin Beyköy beldesinde yaşayan S.A’nın sağlık durumu kötüleşti.

Hastaneye kaldırılan S.A’nın yapılan ilk tetkiklerinde ebola virüsü kaptığından şüphelenildi. Üniversite Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Kliniği’nde özel odada karantinaya alınan S.A’nın tedavisinin sürdüğü öğrenildi.

EBOLA NEDİR?

Kişiden kişiye bulaşabilen ve öldürücülüğü yüksek olan Ebola Virüsü Hastalığının uluslararası seyahat sonrası ülkemizde de görülme riski bulunmaktadır.

 


Editör: N. Cingirt