Bağımlılıkla mücadeleyi anlatan filmiyle 1. oldu

Yeşilay’ın, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla gençlerin gözünden uyuşturucu madde bağımlılığı temasıyla düzenlediği Sağlıklı Fikirler Kısa Film Yarışmasında Düzce Üniversitesi Araştırma Görevlisi Korhan Topcu birincilik ödülünün sahibi oldu.

Bağımlılıkla mücadeleyi anlatan filmiyle 1. oldu
21.12.2022 - 08:03
Haber Merkezi
150

Yeşilay’ın bu yıl 6’ncısını düzenlediği Sağlıklı Fikirler Kısa Film Yarışması’nda; kurmaca ve belgesel kategorilerinde ödüllü projeler açıklandı. “Saklanamayan” isimli kısa filmiyle Düzce Üniversitesi Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü Araştırma Görevlisi Korhan Topcu, birinci olarak önemli bir başarıya daha imza attı.

Yeşilay’ın uyuşturucu madde bağımlılığı konusunda öncü bir işlevi olduğunu belirten Topcu, böylesi büyük bir sorumluluğun ancak kurumlar ile iş birliği içerisinde, toplumun her bireyinin taşın altına elini koymasıyla aşılabileceğini dile getirdi.

Topcu’nun aynı zamanda senaryosunu da yazdığı ödüllü kısa film Saklanamayan; liseli bir gencin madde bağımlılığını etrafından gizleme gayesini boşa düşüren, sağlığın kandırılamayacak kadar değerli oluşunu çarpıcı bir anlatımla izleyiciye aktarıyor.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız