Dünyadan haberi yok...

Düzce Üniversitesi Rektörü Nedim Sözbir, bir öğretim üyesinin öğrencisine şantaj yaptığı iddiasının kamuoyunu ilgilendirmediğini söyledi.

Dünyadan haberi yok...
11.01.2023 - 17:40
Haber Merkezi
1879
8

Düzce Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü’nde görevli öğretim üyesi Y.Ö, ilişki yaşadığı ve mezun olan öğrencisiyle ilgili özel görüntüleri şantaj ve tehdit amaçlı kullanmak iddiasıyla tutuklanmıştı.

Düzce’de uzun yıllardır gazetecilik yapan Nevzat Cingirt, bu durumu haberleştirdi ve aynı öğretim üyesinin şikayeti üzerine hapis cezası aldı. Aldığı ceza nedeniyle 10 Ocak tarihinde tutuklanan ve cezaevine götürülen Cingirt, ardından çıkan denetimli serbestlik kararıyla cezaevinden salıverildi.

Konuyla ilgili olarak Düzce Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Nedim Sözbir’e öğrencisi ile yaşadığı cinsel ilişki görüntülerini şantaj malzemesi olarak kullanan öğretim üyesinin üniversitede görevine devam edip etmediği soruldu.

Konunun kamuoyunu ilgilendirmediğini söyleyen Rektör Sözbir, “Kamuoyunu ilgilendiren bir durum değil. Bunu özel görüşelim” dedi.

Üniversite camiasını yakından ilgilendiren söz konusu olayı, sıradan bir olaymış gibi göstermeye çalışan Rektör Sözbir’in bu tutumu şaşırttı.

 


Editör: N. Cingirt