Rektörü olmayan üniversiteye ilanla yeni rektör arıyor

Prof.Dr. Nigar Demircan Çakar’ın istifasının ardından Düzce Üniversitesi için rektör arayışına giren YÖK, aradığı vasıflara uygun ilanla rektör aramaya başladı...

Rektörü olmayan üniversiteye ilanla yeni rektör arıyor
8.06.2022 - 21:32
Güncelleme 9.06.2022 - 06:08
Kaynak: Haber Merkezi
1663

Düzce Üniversitesi eski Rektörü Prof.Dr. Nigar Demircan Çakar’ın istifasının ardından Yüksek Öğretim Kurumu, Düzce Üniversitesi Rektörü olmak isteyen ve şartları tutan adaylar için ilana çıktı.

YÖK’ün resmi sitesinde yer alan ilanda şu ifadelere yer verildi;

Düzce Üniversitesi İçin Rektör Adaylığı Başvuru İlanı

 1. 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu'nun 703 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile değişik 13. maddesinin (a) fıkrası ve 3 sayılı "Üst Kademe Kamu Yöneticileri ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Atama Usûllerine Dair Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi" hükümleri ve "Rektör Adayı Olmak İsteyenlerin Başvurusuna İlişkin Usul ve Esaslar" uyarınca Düzce Üniversitesine rektör ataması yapılacaktır.

2. Yukarıda zikredilen Cumhurbaşkanlığı Kararnamelerinde rektör adayları için belirlenmiş olan şartları taşıyan adaylar aşağıdaki belgelerle 03/06/2022 tarihinden 17/06/2022 Cuma günü mesai saati bitimine kadar Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına başvuruda bulunabilirler.

 a) Başvuru dilekçesi

b) Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

c) Ekte sunulan formatta Rektör Adayı Bilgi Formu

d) Profesör olarak çalışmış veya çalışıyor olduğuna dair belge

e) Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinde bulunan; "Kamuda ve/veya sosyal güvenlik kurumlarına tabi olmak kaydıyla uluslararası kuruluşlar ile özel sektörde veya serbest olarak en az beş yıl çalışmış olmak" şartını sağladığını gösterir belge

f) Bulunduğunuz veya son görev yaptığınız Üniversite/Kurumdan alınan disiplin kaydını da gösteren hizmet döküm belgesi.

Not : Başvurular posta ile Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına yapılabileceği gibi, " rektoraday@yok.gov.tr " adresine elektronik posta yoluyla da yapılabilir.

Ek 1: İlk Kez Rektörlüğe Başvuran Adaylar İçin Başvuru Formu

Ek 2​: Daha Önce Rektörlük Yapmış Yeniden Rektörlüğe Başvuran Adaylar İçin Başvuru Formu

 


Editör: N. Cingirt