Katliam Gibi Kazada Düzce Üniversitesi Öğrencisi Yaşamını Yitirdi

Düzce Üniversitesi 6’ıncı sınıf öğrencisi Bilge Toker’in, 15 kişiye mezar olan Balıkesir’de meydana gelen otobüs kazasında hayatını kaybettiği öğrenildi.

Katliam Gibi Kazada Düzce Üniversitesi Öğrencisi Yaşamını Yitirdi
8.08.2021 - 22:09
Kaynak: Özel Haber
5896
1

Zonguldak- İzmir seferini yapan Efetur’a ait otobüs, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu şarampole uçmuş ve otobüste bulunan 15 yolcu hayatını kaybetmişti. Kazadan Düzce otogarından otobüse binen Düzce Üniversitesi 6’ıncı sınıf öğrencisi Bilge Toker’in hayatını kaybettiği öğrenildi.

Akşam saatlerinde Zonguldak-Akçakoca-Düzce-Kocaeli-İzmir seferini yapan Efe Tur'a ait otobüs Balıkesir'de şarampole uçmuştu. Kazada 15 kişi ölürken, 17 kişi ise yaralanmıştı. Zonguldak'tan saat 18.00'da çıkan otobüs, saat 19.30'da Akçakoca'ya ulaştı. Akçakoca'dan 3 yolcu alan firma, daha sonra Düzce otogarına geldi. Buradan da 5 yolcu alan firma Kocaeli'ye doğru hareket etti. Kocaeli'de Düzce'den ve Akçakoca'dan binen 4 kişi otobüsten indi. Düzce'den binen diğer 4 kişi ise İzmir yolculuğuna devam etti. Balıkesir'de meydana gelen katliam gibi kazada Düzce Üniversitesi TIP Fakültesi son sınıf (intern) öğrencisi 24 yaşındaki Bilge Toker’in yaşamını yitirdiği öğrenildi. Kazada Bilge Toker ile birlikte otobüse binen Ayşegül K.’nın durumun ise iyi olduğu ve tedavi gördüğü hastaneden taburcu edildiği öğrenildi.

DÜZCE ÜNİVERSİTESİ TAZİYE MESAJI YAYINLADI

Memleketi Ayvalık’a gitmek için otobüse bindiği öğrenilen Bilge Toker için taziye mesajı yayınlayan Düzce Üniversitesi rektörlüğü, aynı otobüs kazasında yaralanan bir diğer tıp fakültesi öğrencisi Ayşegül Kısa için geçmiş olsun dileğinde bulundu.

AYVALIK’TA TOPRAĞA VERİLECEK

Babası Hüseyin Toker’in Düzce İl Tarım Müdürlüğünden emekli olduğu öğrenilen Bilge Toker’in, memleketi olan Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde Pazartesi günü toprağa verileceği öğrenildi.


Editör: N. Cingirt