“İstihdam Meleği” Projesi Toplantısı Gerçekleştirildi

“İstihdam Meleği” Projesi Toplantısı Gerçekleştirildi
16.12.2021 - 11:43
Özel Haber
751

Düzce Üniversitesi istihdamı artırmaya yönelik hayata geçireceği “İstihdam Meleği” proje tanıtım toplantısı, Rektörlük Çalıştay Salonu’nda gerçekleştirildi.

Programa; Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İlhan Genç,  Prof. Dr. Mehmet Akif Öncü, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Resul Kara, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, Akçakoca Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Nazım Pazvant, Yüksekokul ve Meslek Yüksekokulu Müdürlerimiz, Türkiye İş Kurumu İl Müdürü Ferhat Acar, SGK İl Müdürü Necmi Köroğlu, KOSGEB İl Müdürü Necdet Yaşar Şahin, Düzce Teknopark Genel Müdürü Doç. Dr. Özkan Şahin, Düzce’de faaliyet gösteren sanayi ve ticaret firmalarının temsilcileri ile öğretim üyelerimiz katıldı.

Programda konuşan Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Üniversitemizin güdümlü istihdam projesi olan “İstihdam Meleği” hakkında bilgiler paylaştı. Proje ile sistematik bir firma-öğrenci eşlemesi modeli önerdiklerinin altını çizen Rektörümüz, projede iş yerinde öğrenme ile akademik öğretimi birleştireceklerini dile getirdi. Rektörümüz; Üniversitemizle ihtiyaçlarına uygun ortak müfredat belirleyecek işverenlerin; ilgili öğrencileri seçebileceklerini, eğitici ve mentor desteği verebileceklerini, Yeterlilikler Karnesi oluşturacaklarını sözlerine ekledi.

Mezun olan öğrencilerimize diploma ile birlikte proje kapsamında Başarı Belgesi de verileceğini belirten Rektörümüz, öğrencilerimizin bu belge ile söz konusu firmalarda istihdam edilebileceğini ifade etti. “İstihdam Meleği” projesi ile hem devletin, hem firmaların, hem de Üniversitemizin kazanacağına işaret eden Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, projeye destek veren herkese teşekkür etti.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız