Vize sınavları 1 hafta daha ertelendi

Depremden psikolojik olarak etkilenen öğrencilerin vize sınavlarının ertelenmesi için bir haftadır sosyal medya üzerinde başlattığı çağrıya rektörlük duyarsız kalmadı. Alınan kararla Vize sınavları ise 1 hafta ertelendi.

Vize sınavları 1 hafta daha ertelendi
1.12.2022 - 15:35
Haber Merkezi
740

Düzce’de yaşanan depremlerin ardından eğitime ara verilen Düzce Üniversitesi’nde 5 Aralık tarihinde eğitime başlanacak. Vize sınavları ise 1 hafta ertelenecek.

Düzce’de yaşanan 5,9’luk depremin ardından Düzce Üniversitesi öğrencileri Düzce’yi terk ederek memleketlerine geri döndüler. Bununla birlikte deprem travması geçiren öğrenciler, vize sınavlarının  online yapılması için sosyal medya platformlarında kampanya başlattılar.

Öğrencilerin çağrısı üzerine Düzce Üniversitesi yönetimi ise vize sınavlarının bir hafta daha ertlenmesi kararına vardı. Düzce Üniversitesi’nden yapılan açıklamada “İlimizde yaşanan deprem nedeniyle, ünivesitemiz yerleşkelerindeki eğitim binalarında meydana gelen sıva, kısmi asma tavan hasarları gibi küçük çaplı onarımlar tamamlanmış olup, üniversitemizde eğitim-öğretim faaliyetleri 5 Aralık 2022 Pazartesi günü örgün (yüzyüze) olarak başlayacaktır. Öğrencilerimizin motivasyonunun olumsuz etkilenmemesi için ara sınavlara (vize) daha iyi hazırlanması amacıyla 2022-2023 eğitim-öğretim yılı güz yarı yılı ara sınav (vize) tarihleri 1 hafta daha ileri alınmış olup, 12-18 Aralık 2022 tarihinde örgün (yüzyüze) olarak gerçekleştirilecektir. Öncelikle sizlerin güvenliğinin bizim için her zaman en önemli unsur olduğunun bilinmesini istiyoruz” dedi.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız