İşcilerin tazminat protestosu!

EYT kapsamında emekli olan yaklaşık 105 işci, tazminat ödemelerinin gününde yapılmaması nedeniyle belediye merkez binası önünde açıklama yaptı. Verilen sözlerin yerine getirilmediğini söyleyen işçiler, sıkıntılarını anlatmak için görüşmek istedikleri Başkan Özlü’den hakaret işittiklerini söyledi.

İşcilerin tazminat protestosu!
2.06.2023 - 08:55
Kaynak: Haber Merkezi
756

Düzce Belediyesi’nden EYT kapsamında emekli olan yaklaşık 105 işci, tazminat ödemelerinin gününde yapılmaması nedeniyle belediye merkez binası önünde açıklama yaptı. Verilen sözlerin yerine getirilmediğini söyleyen işçiler, sıkıntılarını anlatmak için görüşmek istedikleri Başkan Özlü’den hakaret işittiklerini söyledi. 

Düzce Belediyesi ile EYT kapsamında belediyeden emekli olan 105 işçi tazminat ödemleri konusunda karşı karşıya geldi.  Kendilerine taksitle ödeme sözü verildiğini söyleyen emekli işçiler, ikinci taksitin günüde ödenmemesi nedeniyle belediye önünde Başkan Faruk Özlü ile tartıştı.

Emekli olmaları nedeniyle işten ayrılan işçiler 3 aydır mağdur olduklarını, bu mağduriyetlerini Belediyenin merkez binası önüne gelerek  Başkan Özlü’ye iletmek istedi.

Belediye önünde Başkan Özlü ile konuşmak isteyen emekli belediye işçilerine Özlü’nün tepkisi sert oldu.

Belediye önünde olan bir emekli işçi Oxijen TV mikrofonlarına şu açıklamalarda bulundu:

“Biz 103 arkadaşımız, bazılarımız 15 sene bazılarımız 20 sene çalışarak Düzce Belediyesi’nden EYT kapsamında emekli olduk. Verilen sözler vardı. Bizde yetkililerden bize verilen söze güvenerek bugüne kadar hiçbir aşırılıkta bulunmadık. Biz buraya yine EYT’den emekli olan birlikte çalıştığımız bir arkadaşımızın cenazesine katılmak amacıyla geldik. Burada toplanıp cenazeye gidecektik. O esnada Başkan Özlü bir açıklamasında bulunuyordu. Bizi gördü ve bize dönerek “ SİZ KİMSİNİZ? Diyerek bağırmaya başladı. Bizde verdiğiniz sözler var diyerek kendimizi tanıttık. Bizim tazminat ödemelerimizi taksite bağladılar. 31 mayısta 2. Ödemeyi yapacaklardı yapmadılar. Bakan beye burada da denk gelince bize “niye geldiniz?”, “Ben size o şekilde söz vermedim?” şeklinde laflar söyledi. Bakan bey bize kimsiniz siz diyor ya biz, yıllarca Düzce’ye Düzce Belediyesine hizmet vermiş ve hakkıyla emekli olmuş insanlarız.”

Emekli işçilerden bir diğeri ise “ Kaç yıllık emeğimiz var bir teşekkür bile etmediler bize, 25 yıl hizmet ettim ben. Teşekkürü geçin hakaret edildi bize. Biz bunu haketmedik. Yanlış oldu!! Böyle olmaması gerekirdi.” İfadelerini kullandı.

Düzce  Belediye Başkanı Faruk Özlü’nün Çarşamba günü Hamidiye Modern Pazaryeri’nde yaptığı açıklamalar ise vatandaşın aklını karıştırdı. Hamidiye Modern Pazaryeri Temel Atma Töreninde yaptığı açıklamada “ Bakın ben mühendisim benim bütün işlerim hesaba kitaba dayanır, zaten o sebeble Belediyemizin borcuna rağmen herkesin maaşını, ikramiyesini, sosyal dengesini zamanında ödüyoruz Bugüne kadar daha bir gün bile gecikmemiştir.. Esnafa olan borcumuzu yine zamanında ve düzenli ödüyoruz.” Dedi. Bu açıklamaların ardından Belediye önünde yaşanan EYT krizi vatandaşların aklını karıştırdı.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız