Trafik yükünü hafifletecek çalışma

Çamköy-Hal Kavşağı arasında kuzeyden gelen trafiği hafifletecek Melen Çevreyolu'nda şantiye alanı kuruldu, çalışmalara başlandı.

Trafik yükünü hafifletecek çalışma
5.12.2022 - 21:06
Kaynak: DHA
3674

Düzce'nin çevreyolu ağına önemli bir güzergah daha ekleniyor. Başkan Faruk Özlü'nün Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile yaptığı görüşmeler sonucunda kentin kuzeyinden Akçakoca, Alaplı ve Ereğli yönünden gelen trafik yükünü önemli ölçüde azaltacak 6,5 kilometre uzunluğundaki Çamköy-Hal Kavşağı Hattı'nın yapımına başlandı.

ÇALIŞMALARI KARAYOLLARI YÜRÜTÜYOR

Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalar dahilinde Çamköy kavşağı yönünden başlayan hafriyat ve dolgu işlemi alana kurulan şantiye alanından yürütülen koordinasyon ile hızla ilerliyor.

Hava şartlarının elverdiği süre içinde aralıksız devam edecek çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Faruk Özlü "İlimizin kuzeyinden gelen özellikle ağır tonajlı araçların şehir içi trafiğinden uzaklaştırılması ve yolun kısaltılması konusunda bu bağlantı büyük önem taşıyor. Aynı zamanda hava kirliliği ile mücadelemize büyük katkı sağlayacak olan Çoban, Öztürkler ve Hal Kavşağı trafiğini hafifletecek Melen Çevreyolu projemizin talebini ilettiğimiz Bakanımız Adil Karaismailoğlu'nun aynı gün Karayolları Genel Müdürlüğü'ne talimat vermesi ile çalışmalar hızla başladı. Düzce'miz için kapısını çaldığımız her an bizlere desteği ve ilgisini gösteren Bakanımıza tüm hemşehrilerim adına teşekkür ediyorum. 6,5 kilometre uzunluğunda Hal Kavşağı'na bağlanacak yolun şehrimize, vatandaşlarımıza, hepimize şimdiden hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum" ifadelerini kullandı.


Editör: N. Cingirt