Düzce ahşabın başkenti olacak

AK Parti Düzce Belediye Başkan Adayı ve Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, Oxijen Medya’yı ziyaret etti. Özlü Düzce’de yapmayı planladığı Mobilya Kent Düzce projesi hakkında bilgi verdi.

Düzce ahşabın başkenti olacak
29.01.2024 - 12:20
Kaynak: Haber Merkezi
491

AK Parti Düzce Belediye Başkan Adayı ve Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü beraberinde AK Parti İl Başkanı Hasan Şengüloğlu, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Buğra Kocaman, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Oğuzhan Küçük, AK Parti yönetim kurulu üyeleri, Düzce Belediyesi Basın Müdürü Ayşe Kılıç ile birlikte Oxijen Medyayı ziyaret etti. Seçim çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Özlü, bugüne kadar Düzce için yaptıkları projeler ve sonraki dönem için yapacakları projeleri de anlattı.

BELEDİYECİLİK TEKNİK BİR KONUDUR

Belediyeciliğin siyasi değil teknik bir konu olduğunu belirten Özlü, “Aslında belediyecilik siyasi bir görev değil teknik bir görev. Şimdi soruyorum, çöp toplamanın siyasi bir yönü var mı? Çöp, temizlik, hijyen teknik bir iş. İçme suyu neresi siyasi bir iş. İçme suyunun partilere göre rengi değişiyor mu? Toplu taşıma teknik bir konu. Aslında belediyecilik teknik bir konudur” dedi.

KOMPLİKE BİR ALAN OLACAK

313 dönümlük arazi üzerine kurmayı planladığı Mobilya kent Düzce projesinin, komplike bir proje olduğunu belirten Özlü, “Konumu gereği çok fazla müşteri çekecek bir alan burası.  Sadece mobilya olmayacak, beyaz eşyasından tutunda, çocuk oyun parkları, yaşam alanlarıyla ziyaretçilerinin ihtiyaçlarını karşılayacak bir merkez oluşturacağız”” dedi.

Mobilya üssü için,  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından Küçükmehmetler Köyü’nde  Düzce Belediyesine tahsisi tamamlanan 313 dönümlük arazide mobilyadan, oyuncağa kadar bir çok ahşap ürünün üretilip satılacağı  bir merkez kurulacak.

DÜZCE TİCARET MERKEZİ OLMAK İÇİN ÖNEMLİ BİR KONUMDA

Belediye Başkanı Faruk Özlü, Düzce’de katma değeri yüksek ürünlerin üretilmesi gerektiğini, bu ürünlerin başında ise ahşap ürünler olduğunu belirterek “Sanayi konusunda Düzce’de 5 OSB var. Düzce’nin 6. OSB’ye ihtiyacı yok. Burada yapmamız gereken şey, yüksek katma değerli ürünlerin yerleşmesini sağlamak. Mobilya böyle bir ürün.  Düzce ticaret merkezi olma noktasında önemli bir konuma sahip. İşte mobilya Kent Düzce projemizle hedefimiz yerel ulusal bazda mobilya üretimi yapacak üreticileri bu merkezde toplamak. Her gün yüzlerce insanın uğrayacağı bir yaşam alanı da oluşturacağız burada” dedi.

DÜZCE TEK BİR ALANDA ÖNE ÇIKMALI

Düzce’nin bir alanda öne çıkması gerektiğini belirten Özlü,  “Düzce bir alanda öne çıkamıyor. Biz bir alanda öne çıkmalı diye arzu ediyoruz. Bunun için neler yapabiliriz diye düşündüğümüzde orman bölgesinde bulunuyoruz. Düzce’de bir ahşap kültürü var ve kaplama sanayinde çok ilerideyiz” dedi.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız